پایگاه خبری هشت صبح : روزنامه جوان اعتراضات اخیر مردم سوریه را «باز تولید فتنه در شام» و زیر سر آمریکا و صهیونیست دانسته است. به گزارش جوان، سوریه پس از چند سال که با پایان حاکمیت داعش روی آرامش را دیده بود، طی روز‌های گذشته دستخوش ناآرامی است. نارضایتی از شرایط اقتصادی سوریه […]

پایگاه خبری هشت صبح :

روزنامه جوان اعتراضات اخیر مردم سوریه را «باز تولید فتنه در شام» و زیر سر آمریکا و صهیونیست دانسته است.

به گزارش جوان، سوریه پس از چند سال که با پایان حاکمیت داعش روی آرامش را دیده بود، طی روز‌های گذشته دستخوش ناآرامی است. نارضایتی از شرایط اقتصادی سوریه در شرایطی جرقه اعتراضات را در این کشور زده که شروع آن از همان نقاطی است که ۱۲ سال پیش رقم خورد و این کشور را به کام آشوب کشید. به موازات این تحولات، تحرکات امریکایی‌ها در نقاط مختلف این کشور از جمله ورود غیرقانونی تعدادی از اعضای کنگره امریکا به خاک سوریه، گمانه‌زنی‌ها را درباره تقلای واشنگتن در کنار صهیونیست‌ها برای مانع‌تراشی مقابل ایران با ابزار داعش تقویت کرده است.

این روزنامه در ادامه نوشت: نگاهی به تحولات ماه‌های گذشته نشان می‌دهد که صهیونیست‌ها و امریکایی‌ها به دقت وقایعی مثل عادی‌سازی روابط سوریه با کشور‌ها عربی و نیز نقش ایران در سوریه را زیر نظر دارند و به ابزار‌هایی به منظور کاهش نفوذ ایران متوسل شده‌اند که احیای گروه تروریستی داعش هم یکی از ابزار‌های آنهاست.


روزنامه جوان: اعتراضات مردم سوریه، «بازتولید فتنه» است؛ آمریکا و اسرائیل می‌خواهند نفوذ ایران را کم کنند