سیاسی

رئیسی: کارگاه اتمام طرح مونوریل قم فعال شده/ قم فرودگاه می‌خواهد

به گزارش هشت صبح و به نقل از انتخاب :

ایسنا: سید ابراهیم رئیسی گفت: دولت دنبال ارزش هایی است که قم آن‌ها را دنبال می کند.

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در ادامه سفر دور دوم دولت به قم در جمع مردم این شهر در حرم حضرت معصومه (س) با تبریک ولادت حضرت معصومه و دهه کرامت، اظهار کرد: حصرت معصومه (س) منشا کرامات بسیار زیاد است. ورود ایشان به قم موجب برکت برای قم و ایران شد و قم مرکز نشر معارف اسلامی شد و حوزه اثرگذار قم در این شهر ایجاد شد. وجود پربرکت ایشان موجب پرورش مردان بزرگ و چهره های نامدار، عالمان فرهیخته، مراجع بزرگ، سردار رشید اسلام و مدافعان حرم شد و بصیرت آفرینی شکل گرفت. 

وی ادامه داد: قم جایگاه علم و بصیرت آفرینی است و مبدا انقلاب اسلامی و همواره حامی این انقلاب است. دولت دنبال ارزش هایی است که قم آن‌ها را دنبال می کند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ما گفته‌ایم اقدامات دولت باید مبتنی بر گفتمان گام دوم انقلاب باشد. گفتمان دولت، گفتمان امام و رهبری  است. دشمنان دنبال دشمنی با مردم ایران  هستند ولی دشمنی آنها بر ملت ما تاثیری ندارد. اغتشاشات خیابانی راه انداختند، ترور و انفجار کردند، تحریم کردند و تصور کردند ملت ایران متوقف می شود ولی زهی خیال باطل. ملت با اتکا به خدا و اعتماد به داشته های خود دنبال تحول عظیمی است. امام، دنبال تحول بود و رهبری امروز پرچمدار تحول است و من هم سربازی برای خدمت به شما مردم هستم.

وی افزود: از اول برخی می گفتند مگر با این دشمنی‌ها می توانیم؟ ولی نگاه ما به سیره امام و شهدا و فضلا است. ما دنبال نگاه شهید سلیمانی هستیم که «ما می توانیم». این کشور با خون شهدا، جانبازی رزمندگان، همت مردم در روز قدس و ۲۲ بهمن، قدرت تولید کرده است. باید قدر این قدرت را بدانیم. همه شرایط در کشور برای پیشرفت آماده است. رهبری فرمودند قله نزدیک است، پس خستگی و ناامیدی ممنوع است و باید با یک دنیا امید حرکت کرد. دشمن با امپراتوری رسانه‌ای خود  دنبال ایجاد یاس و ناامیدی است. برخی می خواستند در کشور اعلام کنند که باید سایه جنگ را کوتاه کرد و روی موشک و توان نطامی خود معامله کرده و برجام ۲ و ۳ را روی میز بگذاریم، ولی رهبری گفتند برجام ۱ چه شد که ۲ و ۳ را روی میز بگذارید و موشک قابل معامله نیست. در عملیات وعده صادق دیدید چگونه دماغ دشمن به خاک مالیده شد. گفتمان ما عقلانیت انقلابی است نه دیپلماسی التماسی.

وی افزود: در اول دولت ۷۰۰ نفر در اثر کرونا  فوت می کردند و برخی فکر کردند با چند تلفن مشکل را حل کردیم، نه با تغییر گفتمان مشکل را حل کردیم. 

رئیسی تاکید کرد: گفتمان عقلانیت انقلابی یعنی آنچه از شهدا و امامین انقلاب آموختیم. این رویکرد در مسائلی از جمله  عضویت در سازمان های بین‌الملی مثل شانگهای، هم در عملیات وعده صادق و هم در آینده نزدیک در رونق اقتصادی دنبال می‌شود. آنچه موجب رشد کشور می‌شود، تسلیم نیست بلکه نگاه انقلابی و «ما می‌توانیم» است.

رئیس جمهور با بیان اینکه مساله مهم قم نیاز به مسکن است، گفت: من به طرح های مسکن در قم سرکشی کردم. در این استان ۳۰ هزار مسکن در حال ساخت است. شرکت‌های ساختمانی در حال ساخت مسکن هستند. ۳۷۰۰ واحد مسکونی و ۳۵۰۰ زمین امروز تحویل داده شد. ۷۱ هزار مسکن در قم ساخته خواهد شد. کار ساخت مسکن نباید با وقفه همراه شود.

رئیسی گفت: ساخت سالی یک میلیون مسکن و سالی یک میلیون اشتغال را دنبال می کنیم و در اشتغال عقب نیستم و وعده دولت عملیاتی شده است.  در قم هم دنبال تحقق وعده اشتغال برای مردم و جوانان تحصیل کرده هستیم. سالن های ورزشی باید در قم توسعه پیدا کند.

وی افزود:  برخی کارخانه ها در کشور دچار تعطیلی شد که امروز ۹۰۰۰ کارخانه و کارگاه در کشور احیا شده است. اجازه نمی دهیم تولید کارخانه ای متوقف شود بلکه کارخانه های تعطیل شده را احیا می کنیم. 

رئیس جمهور همچنین افزود: استان قم استان تولید محتوا است و مراکز علمی و پژوهشی متعدد دارد و شبکه فیبر نوری برای کسب و کار و خانواده ها در استان قم ایجاد شد.

وی ادامه داد: طرح نیمه تمام مونوریل در قم را دنبال مردم که حتما این طرح باید دنبال شود. کارگاه برای اتمام این طرح از امروز در قم فعال شده و امیدوارم این طرح زودتر به نتیجه برسد. قم فرودگاه می‌خواهد. بررسی‌ها انجام شده و مشکلات ایجاد فرودگاه در دولت دنبال شده و ایجاد فرودگاه با سرعت پیگیری می شود و امیدوارم تا آخر این دولت شاهد افتتاح فرودگاه قم باشیم.

رییسی همچنین تصریح کرد: نظر من را درباره حجاب می پرسند، من که طلبه هستم ولی نظر اسلام درباره حجاب وجوب را حکم می کند و ما هم موظف هستیم نظر اسلام را اجرا کنیم. کسی هم اگر اعتقاد ندارد باید به قانون پایبند باشد. کشور باید قانونمند حرکت کند. این مساله روشن است و جای تردید ندارد البته در این زمینه برنامه ریزی و تدبیر باید مورد توجه باشد.

رئیسی با بیان اینکه مسئولان ادارت قم بدانید هرگونه رابطه ناسالم، رشوه و فساد در ادارات و سازمان ها قابل تحمل نیست، یادآور شد: ادارات باید محل پناه مردم و محل حل مشکلات آنها باشد. اگر هم مشکل قابل حل نیست، باید با مردم با کرامت برخورد کرد.

رئیس جمهور همچنین گفت: باید در سنگر مقاومت و ایستادگی باشیم. مثل مردم غزه که در برابر دشمن درنده ایستاده اند. پیروز میدان مردم قهرمان و مظلوم فلسطین هستند و شکست خورده میدان رژیم صهیونیستی خواهد بود.

وی خطاب به مردم گفت: نامه‌های شما حتما مورد توجه قرار خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا