سرلشکر سلامی: دشمنان می‌خواهند از پیشرفت کشورمان جلوگیری کنند/ شکست‌شان می‌دهیم فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمنان می‌خواهند ایران را به ویرانه‌ای تبدیل و از پیشرفت کشور جلوگیری کنند، همان کاری که با عراق، سوریه، یمن و افغانستان کردند. به گزارش خبرنگار مهر، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در آئین بزرگداشت سالروز […]

سرلشکر سلامی:

دشمنان می‌خواهند از پیشرفت کشورمان جلوگیری کنند/ شکست‌شان می‌دهیم

دشمنان می‌خواهند از پیشرفت کشورمان جلوگیری کنند/ شکست‌شان می‌دهیم

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمنان می‌خواهند ایران را به ویرانه‌ای تبدیل و از پیشرفت کشور جلوگیری کنند، همان کاری که با عراق، سوریه، یمن و افغانستان کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در آئین بزرگداشت سالروز شهادت سرلشکر احمد کاظمی و همرزمانش که صبح امروز در حسینه امام خمینی (ره) نیروی زمینی سپاه برگزار شد طی سخنانی، اظهار داشت: امروز سالروز شهادت ستارگان درخشانی از نیروی زمینی است، کسانی که حتی برای یک لحظه میدان جهاد را ترک نکردند. شهید کاظمی و همرزمانش برای سربلند بودن قامت یک امت ایستادند و جان عزیز خودشان را فدای این کشور کردند.

فرمانده کل سپاه خانواده شهدا را چشم و چراغ ملت ایران دانست و گفت: خانواده‌های شهدا تکیه گاه معنوی جامعه ما هستند، آنها با راهی کردن عزیزان خود در واقع همه آرزوهای خود را فدا کرده‌اند.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: اگر به آئینه حادثه‌های اخیر در سال‌های اخیر نظر کنیم و به سوریه و عراق سری بزنیم، می‌بینیم دشمن با امت اسلام در سرزمین مسلمانان چه کردند. اگر سفری به این کشورها داشته باشید، شهرها را ویران شده می‌بینید. شهرها تبدیل به شهر ارواح شده است و هیچ موجود زنده‌ای در آنها زندگی نمی‌کنند، همه خانه‌ها ویران است و صدای بازی بچه‌ها شنیده نمی‌شود.

وی ادامه داد: ارمغان حضور استکبار در منطقه ما فقر، گرسنگی و آوارگی است، ما این شرایط را دیده‌ایم، در یمن، افغانستان، سوریه و عراق و فلسطین شاهد آثار حضور دشمنان در کشورهای اسلامی هستیم و این در حالی است که بغض آنها از ملت ما ده‌ها برابر است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به حوادث اخیر کشور گفت: دشمنان در چند ماه گذشته در یک فتنه و جنگ جهانی می‌خواستند مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز فعالیت اقتصادی مردم را تعطیل و کشور را به آشوب بکشد، اما جوانان، زنان و دختران ایران با آنها همراهی نکردند و نقشه‌های آنها را به شکست کشاندند.

وی با اشاره به به مجاهدت‌های رزمندگان و شهدا در در دفاع از امنیت کشور گفت: شهدا نه تنها در این حوادث اخیر بلکه در جای جای مرزهای کشور با ایستادگی در برابر دشمنان و نثار جان خود زیباترین سرمایه خود را دادند تا ما امروز با عزت زندگی کنیم.

سرلشکر سلامی با اشاره به جنایات آمریکا در عراق و افغانستان گفت: اینکه بعضی شیپور بیگانه می‌زنند و جوانان را به میدان آشوب دعوت می‌کنند، به دلیل این است که می‌خواهند ایران را به ویرانه‌ای تبدیل کنند و از پیشرفت کشور جلوگیری کنند، همان کاری که با عراق، سوریه، یمن و افغانستان کردند.

وی افزود: شهدا با ایستادگی و مقاومت و اقتدار مانع تحقق اهداف دشمن شدند، البته جنگ جریان دارد و دشمن آرام نیست، اما ما او را آرام می‌کنیم و شکستش می‌دهیم، آنها فکر می‌کردند که می‌توانند این نظام قدرت مند را بشکنند اما در اوج این خیال و توهم شکست خوردند.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: رزمندگان ما آماده‌اند و همه در جستجوی شهادت و جهاد هستند و از دشمن نمی‌ترسند و آماده هستند تا دشمن را در عرصه‌های مختلف شکست دهند.

سرلشکر سلامی قوی شدن را تنها راه پیشرفت کشور دانست و گفت: قوی شدن تنها راه ممکن برای ملت ما در برابر توطئه‌های مختلف دشمن علیه ایران است.


دشمنان می‌خواهند از پیشرفت کشورمان جلوگیری کنند/ شکست‌شان می‌دهیم