سرگزی در تذکر شفاهی: دستگاه دیپلماسی رفتار سخیف با مرزبان ایرانی را پیگیری کند نماینده مردم زابل در مجلس گفت: رفتاری که مرزبانی افغانستان با مرزبان ما داشت، خارج از روابط دیپلماتیک بود و دستگاه دیپلماسی باید این موضوع را پیگیری کند. به گزارش خبرنگار مهر، محمد سرگزی در تذکری در جریان جلسه علنی امروز […]

سرگزی در تذکر شفاهی:

دستگاه دیپلماسی رفتار سخیف با مرزبان ایرانی را پیگیری کند

دستگاه دیپلماسی رفتار سخیف با مرزبان ایرانی را پیگیری کند

نماینده مردم زابل در مجلس گفت: رفتاری که مرزبانی افغانستان با مرزبان ما داشت، خارج از روابط دیپلماتیک بود و دستگاه دیپلماسی باید این موضوع را پیگیری کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد سرگزی در تذکری در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بابت مصوبه روز گذشته مجلس برای اولویت دادن به استان سیستان و بلوچستان برای بهره مندی از منابع اختصاص شده در راستای محرومیت زدایی تشکر می‌کنم. اقدام سخیف مجموعه مرزبانی افغانستان در مرز سیستان و بلوچستان با سرباز ایرانی را محکوم می‌کنم.

وی در ادامه اظهار کرد: این رفتار دور از شأن و غیردیپلماتیک بود. آنها مرزبان ما را اذیت کردند و این رفتار قابل پذیرش نیست. از وزیر امور خارجه و دبیر شورای امنیت ملی انتظار می‌رود این موضوع را از مسیر دیپلماتیک دنبال کند.


دستگاه دیپلماسی رفتار سخیف با مرزبان ایرانی را پیگیری کند