به گزارش پایگاه خبری هشت صبح به نقل از ایرنا، نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان همکاری اسلامی در جده طی یک یادداشت رسمی به دبیرخانه این سازمان، ضمن ابراز مراتب تشکر وزیر امور خارجه کشورمان از «ابراهیم طه» دبیرکل سازمان همکاری اسلامی به منظور تبادل نظر و مذاکره سازنده در خصوص تحولات فلسطین اشغالی، آمادگی کامل […]

به گزارش پایگاه خبری هشت صبح به نقل از ایرنا، نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان همکاری اسلامی در جده طی یک یادداشت رسمی به دبیرخانه این سازمان، ضمن ابراز مراتب تشکر وزیر امور خارجه کشورمان از «ابراهیم طه» دبیرکل سازمان همکاری اسلامی به منظور تبادل نظر و مذاکره سازنده در خصوص تحولات فلسطین اشغالی، آمادگی کامل کشورمان جهت میزبانی نشست اضطراری شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی را رسما اعلام کرد.

متن یادداشت رسمی نمایندگی کشورمان در نزد سازمان همکاری اسلامی به شرح زیر است: پیرو تماس تلفنی روز دوشنبه مورخ ۱۷/۰۷/ ۱۴۰۲ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با حسین ابراهیم طه دبیر کل محترم سازمان همکاری اسلامی پیرامون جنایات وحشیانه در حال ارتکاب رژیم صهیونیستی علیه شهروندان غیرنظامی فلسطینی در سرزمین های اشغالی فلسطین و به ویژه در باریکه غزه، مایل است مراتب تشکر وزیر امور خارجه برای فرصت فراهم شده به منظور تبادل نظر با دبیر کل و مذاکره سازنده انجام شده با ایشان در این زمینه را اعلام نماید.

همانگونه که مستحضرند وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با ابراز انزجار و نگرانی عمیق در مورد اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین به عنوان مصادیق بارز جنایات جنگی و نسل کشی، اعلام کردند که جمهوری اسلامی ایران اقدامات گسترده نظامی و وحشیانه رژیم صهیونیستی اسرائیل در فلسطین اشغالی را که تاکنون به شهادت و مجروح شدن صدها تن از فرزندان ملت فلسطین به ویژه نوزادان، کودکان و زنان منجر شده است، قویا محکوم می نماید. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن تشکر از اقدام به موقع حسین ابراهیم طه در محکومیت این اقدامات رژیم مزبور و اعلام مسئولیت این رژیم آپارتاید و کودک کش در این زمینه، بر ضرورت رسیدگی فوری سازمان همکاری اسلامی به این امر مهم در بالاترین سطح ممکن تاکید کردند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران باتوجه به حساسیت بالا و فوریت قابل توجه رسیدگی به این موضوع، آمادگی کامل جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی نشست اضطراری شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی در تهران در اولین فرصت ممکن مورد توافق را به اطلاع دبیرکل رساندند. قرار شد این پیشنهاد به صورت مکتوب به دبیرخانه ارائه شود.

براین اساس موجب امتنان خواهد بود چنانچه دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی بلافاصله رایزنی لازم با دولت های عضو سازمان در مورد پیشنهاد دولت جمهوری اسلامی ایران را آغاز و نتیجه نهایی را جهت اقدام مقتضی به این نمایندگی اعلام نماید.

نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان همکاری اسلامی موقع را مغتنم شمرده و احترامات فائقه خود را به دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی تقدیم می نماید.

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه روز گذشته -۱۸ مهرماه- در گفت‌وگوی تلفنی با دبیر کل سازمان همکاری اسلامی درباره تحولات فلسطین ضمن اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران آمادگی برای میزبانی نشست فوق العاده وزرای خارجه کشورهای اسلامی درباره فلسطین، خواستار اقدام عاجل از سوی همه کشورهای اسلامی برای کمک به مردم فلسطین شد.


درخواست ایران برای میزبانی نشست اضطراری وزرای خارجه – پایگاه خبری هشت صبح