رئیس مرکز تحقیقات و مطالعات نیروی دریایی ارتش خبرداد؛ خودکفایی کامل نیروی دریایی ارتش در ساخت و به روز رسانی تجهیزات تبریز- رئیس مرکز تحقیقات نیروی دریایی ارتش از قطع وابستگی این نیرو به خارج از کشور به برکت انقلاب اسلامی خبردادو گفت: خودکفایی کامل نیروی دریایی ارتش را درساخت و به روز رسانی تجهیزات […]

رئیس مرکز تحقیقات و مطالعات نیروی دریایی ارتش خبرداد؛

خودکفایی کامل نیروی دریایی ارتش در ساخت و به روز رسانی تجهیزات

خودکفایی کامل نیروی دریایی ارتش در ساخت و به روز رسانی تجهیزات

تبریز- رئیس مرکز تحقیقات نیروی دریایی ارتش از قطع وابستگی این نیرو به خارج از کشور به برکت انقلاب اسلامی خبردادو گفت: خودکفایی کامل نیروی دریایی ارتش را درساخت و به روز رسانی تجهیزات شاهدیم.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر دریادار دوم جواد داداش‌زاده ظهر امروز جمعه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه که با حضور تبریز با بیان اینکه هفتم آذر روز نیروی دریایی را به تمامی فعالان این عرصه تبریک می گویم، گفت: به واسطه دلاورمردی‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در عملیات مروارید، هفتم آذرماه به روز نیروی دریایی نامگذاری شده است.

وی سپس ادامه داد: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب از نیروی دریایی به عنوان پیشرو در علم یاد کرده‌اند؛ علمی بودن نیروی دریایی در جنگ نشان داد که تکاورهای نیروی دریایی در بوشهر تشکیل شد و با مقاومت ۳۴ روزه، مانع تسلط بعثی‌ها به خرمشهر را گرفت.

رئیس مرکز تحقیقات و مطالعات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ابراز داشت: اجرای اسکورت کاروان‌های نفتی در طول هشت سال، برقراری مداوم صادرات و واردات کالا از جمله نقش نیروی دریایی در هشت سال دفاع مقدس بود.

وی ادامه داد: خط تولید زیردریایی سنگین و نیمه سنگین و سبک و متوسط ایجاد شده است و حتی تعداد زیادی از زیردریایی‌های مورد نیاز در عملیات را تولید کرده‌ایم. بعد از دفاع مقدس نهضت قطعه‌سازی و تعمیرات و نگهداری قطعات خود را شروع کرده و با قطع وابستگی دانش به خارج و بازسازی تجهیزات خود، شروع به ساخت ناوشکن، خط تولید ناوشکن به دستور رهبر معظم انقلاب ایجاد شد.

داداش‌زاده با اشاره به اینکه پنج گروه ناوگروه دریایی در اقیانوس آرام، دریای سرخ، اقیانوس اطلس و خلیج عدن حضور دارند، افزود: همان‌طور که آمریکا حق خود می‌داند که در خلیج فارس حضور پیدا کند، حق ما هم است در بیخ گوش آمریکا و حیاط خلوت‌شان حاضر شویم.

وی ادامه داد: آمریکا حق خود می‌داند که از هزاران مایل آن طرف‌تر از خلیج فارس ناوشکن بیاورد و جولان دهد ولی الان نیروی دریایی ارتش به جایی رسیده است که در بیخ گوش آمریکا ناو شکن آمریکا حضور داریم.

داداش زاده سپس افزود: در حوزه موتور و پیشران دریایی علاوه بر اینکه پیشران دریایی بومی در نظام جمهوری اسلامی ایران تولید می‌شود می‌توان با افتخار به این موضوع اشاره کردکه یکی از قطب‌های موتور همین استان است و موتورها را از کارخانه بنیان موتور تبریز تأمین می‌شود.

وی با اشاره بر اینکه سامانه‌های موشکی بازوی بازدارنده قوی نظام جمهوری اسلامی ایران هستند، گفت: همان‌طور که شاهد این هستیم موشک در زمین و هوا اثرگذاری دارد، در دریا هم ناوها مجهز به موشک‌های نقطه‌زن هستند.

داداش‌زاده گفت: دیپلماسی دریایی نیروی دریایی به قدرتی رسیده است که قابلیت گردانندگی و هماهنگی با قدرت‌های دیگر را دارد به طوریکه رزمایش مشترک به همراه نیروی دریایی چین و روسیه برگزار شد که همه کشورهای غربی و دشمنان متعجب ماندند.


خودکفایی کامل نیروی دریایی ارتش در ساخت و به روز رسانی تجهیزات