اقتصادی

خودرو هم مسیر با دلار شد؛ افت قیمت در خودروهای محبوب

به گزارش هشت صبح و به نقل از انتخاب :

اکوایران: بازار خودرو‌های داخلی و مونتاژی امروز شکل کاهشی به خود گرفت.

 

فعالان بازار خودرو معتقدند جو آرامی که پس از انتخابات در بازار به وجود آمده کاهشی شدن قیمت خودرو را رقم زده است، از سوی دیگر امروز شاهد افت نرخ دلار و سایر بازارهای موازی بودیم که این امر موجب شد تا بازار خودرو با بازارهای موازی در یک مسیر قرار گیرند. فروش فوق‌العاده کوییک از سوی سایپا یکی دیگر از دلایلی است که فعالان بازار خودرو معتقدند بر افت قیمت در بازار اثرگذار بوده است.

 

با بررسی بازار می‌توان گفت بیشترین کاهش قیمت امروز به «اطلس» و «پژو پارس LX» رسید و سایر خودروها با نوسان اندک و یا بدون تغییر در بازار قیمت‌گذاری شدند.

 

قیمت محصولات ایران خودرو

 

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «دنا پلاس توربو اتومات»، «پژو۲۰۷ پانوراما اتوماتیک»، «هایماS7»، «تارا اتوماتV2»، «پژو پارس LX» و «رانا پلاس» مورد ارزیابی قرار گرفت. بر اساس گزارش خبرنگار اقتصادنیوز و بنابر اطلاعات قیمتی کارنامه، «دنا پلاس توربو اتومات» در بازار امروز ۹۴۰ میلیون تومان قیمت خورد. از سوی دیگر با بررسی بازار می‌‌توان گفت «پژو ۲۰۷ اتوماتیک موتورU5P » مدل ۱۴۰۲ هم ۹۹۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و شکل کاهشی داشت. به گزارش اقتصادنیوز، «هایما  S7پلاس» هم یک میلیارد و ۶۷۵ میلیون تومانی ماند. ارزیابی‌ها همچنین نشان می دهد امروز «تارا V2 اتومات» مدل ۱۴۰۲ در بازار ۹۱۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت. «رانا پلاس» هم بدون تغییر در بازار ۵۸۶ میلیون تومان قیمت خورد. اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو «پژو پارسLX» هم امروز ترمز کشید و  ۸۷۴ میلیون تومانی شد و کاهش قیمت داشت.

خودرو هم مسیر با دلار شد؛ افت قیمت در خودروهای محبوب

قیمت محصولات سایپا

 

در میان محصولات سایپا، امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»،«کوییک دنده‌ایS»، «اطلس» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند. از سوی دیگر امروز «شاهینG» در بازار ۷۰۰ میلیون تومانی شد. خانواده کوییک هم امروز کمی شکل کاهشی داشتند و با این شرایط «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار ۴۲۵ میلیون تومان قیمت خورد و «کوییک دنده‌ایS» هم ۴۰۶ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. به گزارش اقتصادنیوز، ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد «تیبا هاچ‌بکEX» هم امروز قیمت‌گذاری نشد به گفته فعالان بازار توقف تولید این خودرو موجب شده تا در بازار کشف قیمت نشود . بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم در بازار ۴۱۵ میلیون تومان قیمت‌ خورد و قیمت «اطلس» هم با کاهش در بازار ۵۴۵ میلیون تومانی شد.

خودرو هم مسیر با دلار شد؛ افت قیمت در خودروهای محبوب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا