استان ها

خانواده در نهادینه کردن فرهنگ حجاب بسیار موثر است – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

محمد جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: اگر خانواده از همان ابتدای تربیت فرزند خود به او القا کند که حجاب چقدر می‌تواند تأثیر گذار باشد مطمئناً فرد بعد از وارد شدن به جامعه خودش بهترین و کامل‌ترین پوشش را انتخاب می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت موضوع عفاف و حجاب در جامعه اسلامی گفت: حفظ و صیانت از حجاب و عفت یکی از مهم‌ترین مسائلی است که جامعه امروز بدان نیازمند است.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی مشگین شهر با اشاره به ۲۱ تیر ماه سالروز قیام خونین مردم ایران علیه کشف حجاب در واقعه مسجد گوهرشاد، افزود: به همین دلیل شورای فرهنگ عمومی کشور ۲۱ تیرماه را به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری کرده است.

جعفری با بیان اینکه چادر بانوان را باید به عنوان تبرک بر چشم کشید که ارثیه بی بی زینب (س) است، تصریح کرد: در دفاع مقدس دشمن نتوانست فتح الفتوحی داشته باشد چرا که در جبهه نرم ورود کرده و در این تهاجم می‌خواهد چهره فرهنگ انقلاب را عوض کند.

وی افزود: مراقب باشیم دشمن فرهنگ ما را ندزدد، سبک زندگی ما را دچار اغتشاش آشوب و به هم ریختگی نکنند، که برای ماندن این چادر خون‌ها داده شده است.

جعفری با بیان اینکه سبک زندگی غربی رنگ و بویی از حیا و عفت زنانه و مردانه ندارد، گفت: وقتی در جامعه عفت و حیا وجود نداشته باشد بدون شک شاهد گسترش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی بسیاری در حوزه‌های مختلف خانوادگی، فردی و اجتماعی همچون کاهش میل به ازدواج، افزایش آمار طلاق و افزایش بی‌بند و باری در جامعه و دیگر آسیب‌ها خواهیم بود.

وی با بیان اینکه دشمن خوب می‌داند که کجا را نشانه بگیرد، خاطرنشان کرد: استکبار جهانی از بخش‌های مختلف ورود کرد راه به جایی نبرد و در نهایت فرهنگ این انقلاب را نشانه گرفته است و ما باید مراقب حیله‌های دشمن باشیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا