در گفت‌وگو با مهر مطرح شد؛ توجه ویژه بودجه ۱۴۰۲ به حوزه پزشکی و آموزش عالی دامغان- معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه نیازهای کشور در بودجه سال ۱۴۰۲ دیده شده است، گفت: تاکید بر حوزه بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و آموزش عالی از نکات مهم بودجه است. سید محمد حسینی در […]

در گفت‌وگو با مهر مطرح شد؛

توجه ویژه بودجه ۱۴۰۲ به حوزه پزشکی و آموزش عالی

توجه ویژه بودجه ۱۴۰۲ به حوزه پزشکی و آموزش عالی

دامغان- معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه نیازهای کشور در بودجه سال ۱۴۰۲ دیده شده است، گفت: تاکید بر حوزه بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و آموزش عالی از نکات مهم بودجه است.

سید محمد حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه یکی از توجهات ما در دولت به ویژه پس از تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی، لوایح و پیگیری آنها در مجلس است، تاکید کرد: لایحه به این دلیل اهمیت دارد که بر اساس نیاز دولت تهیه و دستگاه های مختلف نظر می دهند از سوی دیگر در کمیسیون های تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد و سپس در دولت کار کارشناسی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه توجه به لایحه ها به معنای رها کردن طرح ها نیست، افزود: ممکن است طرحی در گوشه ای از کشور باشد که کاستی را هم پوشش دهد ما نمی گوییم آن دست طرح ها لازم نیستند توجه به آنها هم ضروری است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور بیان کرد: دولت آمادگی را دارد در هر نقطه ای کمبود و نقصی وجود دارد وارد عمل شده و در راستای خدمت رسانی به مردم بکوشد.

حسینی با بیان اینکه بودجه سال ۱۴۰۲ نیز مراحل نهایی خودش را طی می کند تا در موعد مقرر تقدیم مجلس شود، گفت: در بودجه سال جاری نگاه جامعی به نیازهای کشور وجود داشته تا بتوانیم اولویت های کشور به خصوص در بخش های آموزش و فرهنگ و آموزش عالی، وزارت بهداشت و … را مد نظر قرار دهیم.

وی با بیان اینکه چه از لحاظ زیرساختی و برنامه ای و چه از لحاظ بودجه تلاش شده تا نهادهای مذکور حمایت شوند، بیان کرد: در کنار اختصاص بودجه، دولت دستگاه های مختلف را موظف کرده تا به حمایت از بخش های اولویت دار در کشور بپردازند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه حمایت اصناف و صنعت از فعالیت های فرهنگی و هنری و آموزشی از دیگر موضوعاتی است که به آن تاکید داریم، گفت: علاوه بر بودجه سال جاری، سازمان برنامه بر روی برنامه سال آتی نیز کار کرده که بلافاصله در دستور کار دولت قرار خواهد گرفت تا وقفه ای در این زمینه نداشته باشیم.


توجه ویژه بودجه ۱۴۰۲ به حوزه پزشکی و آموزش عالی