تاکید دستغیب بر اقدامات پیشگیرانه دیوان محاسبات برای کاهش تخلفات در کشور

Print Friendly, PDF & Email

امام جمعه بوشهر با حضور در دیوان محاسبات کشور با رئیس کل این نهاد نظارتی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل دیوان محاسبات کشور، در این دیدار آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در این نهاد نظارتی اظهار داشت: دیوان محاسبات از جایگاه و اهمیت بالایی در کشور برخوردار است و نظارت های آن در بخش های مختلف، می تواند باعث ایجاد انضباط و شفافیت شود.

امام جمعه بوشهر افزود: انتظار می‌رود اقدامات صورت گرفته در دیوان محاسبات کشور بیش از پیش توسعه یابد تا از این طریق شاهد بهبود عملکرد دستگاه‌های مختلف در کشور باشیم.

آیت الله صفایی بوشهری تاکید کرد: رویکرد تحول گرایانه در دیوان محاسبات کشور باعث‌ تحرک دستگاه های مختلف خواهد شد و تمام دستگاه ها باید این فرصت را غنیمت شمرده و با ظرفیت های جدیدی که نظارت های پیشگیرانه دیوان محاسبات در کشور ایجاد کرد بیش از پیش در مسیر توسعه گام بردارند.

در این دیدار، سید احمدرضا دستغیب رئیس کل دیوان محاسبات کشور نیز ضمن قدردانی از همکاری ائمه جمعه در نهادینه کردن صیانت از بیت المال، گزارشی از آخرین اقدامات و تحولات صورت گرفته در این نهاد نظارتی را تشریح کرد.

دستغیب با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته در دیوان محاسبات کشور گفت: اجرای قانون حساب واحد خزانه، به روز شدن سامانه‌ها، کاهش اطاله دادرسی، افزایش هیئت‌های مستشاری و رسیدگی به شرکت‌های دولتی و شبه دولتی از جمله اقداماتی است که توسط دیوان محاسبات کشور مورد پیگیری و اجرا قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه دیوان محاسبات رویکردهای جدیدی را در دستور کار قرار داده است، گفت: در تلاش هستیم تا بیشتر از قبل با اقدامات پیشگیرانه به کاهش تخلفات در کشور کمک کرده و همچنین ضمن نظارت دقیق بر نحوه عملکرد دستگاه‌های اجرایی با تعامل دوجانبه زمینه را برای تصمیم گیری صحیح مدیران در کشور فراهم کنیم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا