در دیدار نماینده ویژه چین در امور افغانستان مطرح شد؛ تاکید خرازی بر جلوگیری از فعالیت گروه های تروریستی در افغانستان رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: باید از فعالیت گروه‌های تروریستی و افراطی در افغانستان که طبیعتاً بر امنیت ملی همسایگان اثرگذار خواهد بود، جلوگیری شود. به گزارش خبرگزاری مهر، سیدکمال خرازی رئیس شورای […]

در دیدار نماینده ویژه چین در امور افغانستان مطرح شد؛

تاکید خرازی بر جلوگیری از فعالیت گروه های تروریستی در افغانستان

تاکید خرازی بر جلوگیری از فعالیت گروه های تروریستی در افغانستان

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: باید از فعالیت گروه‌های تروریستی و افراطی در افغانستان که طبیعتاً بر امنیت ملی همسایگان اثرگذار خواهد بود، جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدکمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در دیدار یوئه شیائویانگ، نماینده ویژه چین در امور افغانستان که عصر امروز در شورای راهبردی روابط خارجی برگزار شد، تصریح کرد: باید ضمن توجه به مشکلات داخلی افغانستان، از فعالیت گروه‌های تروریستی و افراطی در این کشور که طبیعتاً بر امنیت ملی همسایگان اثرگذار خواهد بود، جلوگیری شود.

خرازی از نشست‌های وزیران امور خارجه همسایه افغانستان و مشورت‌های صورت گرفته در این نشست‌ها استقبال و با تاکید بر ضرورت حمایت از مردم افغانستان گفت تهدیدات تروریسم، نه تنها علیه افغانستان، بلکه علیه همه کشورهای همسایه است و ضروری است برای مقابله با آن چاره‌جویی جمعی شود.

در این نشست، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی همچنین با تشریح سیاست راهبردی ایران در قبال افغانستان، بر ضرورت همکاری راهبردی میان ایران و چین، به ویژه با توجه به علاقه دو کشور به گسترش همکاری‌های منطقه‌ای تاکید کرد.

شیائویانگ هم در این نشست با تشریح سیاست و دغدغه‌های کشورش در قبال افغانستان و حمایت پکن از امنیت و ثبات در آن کشور، به سفر اخیر رئیس جمهوری اسلامی ایران به چین اشاره و تصریح کرد تهران و پکن منافع مشترک و سیاست مشابهی در قبال افغانستان و موضوعات کلان بین‌المللی دارند.


تاکید خرازی بر جلوگیری از فعالیت گروه های تروریستی در افغانستان