وزیر کشور در جمع خبرنگاران: تاکنون کسی درباره مسمومیت‌ها دستگیر نشده است وزیر کشور گفت: درصد بالایی از آنچه که تحت عنوان عارضه مسمومیت مطرح شده بود بالای نود درصد مربوط به عوامل خارجی نبوده است. به گزارش خبرنگار مهر، احمد وحیدی وزیر کشور، در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در رابطه با حوادث اخیر مسمومیت […]

وزیر کشور در جمع خبرنگاران:

تاکنون کسی درباره مسمومیت‌ها دستگیر نشده است

تاکنون کسی درباره مسمومیت‌ها دستگیر نشده است

وزیر کشور گفت: درصد بالایی از آنچه که تحت عنوان عارضه مسمومیت مطرح شده بود بالای نود درصد مربوط به عوامل خارجی نبوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد وحیدی وزیر کشور، در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در رابطه با حوادث اخیر مسمومیت دانش آموزان که موجب نگرانی شده بود، امروز جلسه کامل‌تری برگزار کردیم. در این جلسه در خدمت وزیر آموزش پرورش، مسؤولین وزارت بهداشت، سازمان پدافند غیرعامل، دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی، استانداران بودیم و موضوع مسمومیت مورد بررسی قرار گرفت.

وحیدی افزود: حاصل جمع این بود که درصد بالایی از آنچه که تحت عنوان عارضه برای دانش آموزان مطرح شده بود مربوط به عوامل خارجی نیست و بیشتر بخاطر استرس‌ها و نگرانی‌ها بر اثر طرح این موضوع است. آن دسته که علائمی مثل سردرد و سوزش گلو داشتند، بلافاصله به بیمارستان منتقل شدند، غالب آنها در یکی دو ساعت اولیه بدون نیاز به درمان خاص مرخص شدند و تعداد محدودی کمتر از ۱۰ نفر را که بیماری زمینه‌ای داشتند، در بیمارستان نگه داشتند تا با اطمینان خاطر بیشتری مرخص شوند.

وی با اشاره به علت بروز مسمومیت‌ها گفت: تا الان با توجه به بررسی‌هایی که صورت گرفته در مدارس عامل خاصی را هنوز پیدا نکردند؛ لذا تاکنون گزارش قطعی نسبت به وجود ماده خاص و سمی ارائه نشده است.

وحیدی افزود: اینکه این موضوع یک ماجراجویی شخصی و یا داخلی بوده، تحت بررسی دستگاه‌های اطلاعاتی است لذا هنوز نمی‌توانیم اظهارنظر قطعی کنیم. بنابراین مواردی پیدا نشده است که بگوییم به عوامل مشخصی دست پیدا کرده‌ایم.

وی تاکید کرد: البته دشمنان ما علاقه داشتند که کشور را با عملیات‌های مختلف مواجهه کنند، یکبار دیگر خباثت خود را نشان دادند که با روح و روان عزیزان ما بازی می‌کنند.

وی تصریح کرد: برخی هم در داخل کشور، خارج از دستگاه‌های تخصصی موضع گیری هایی می‌کنند که اطلاعات دقیقی ندارند بنابراین باید مراقب باشند و هراس افکنی نکنند.

وی افزود: با همه دستگاه‌های ذیربط و اطلاعاتی، کار در حال دنبال شدن است لذا اگر جزئیاتی مطرح شود اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی گفت: خارجی‌ها مایلند که مدارس تعطیل شوند که نباید این اتفاق بیفتد.

وحیدی با اشاره به خبر دستگیر شدن ۳ نفر در ماجرای مسمومیت دانش آموزان، افزود: این خبرها کذب است.


تاکنون کسی درباره مسمومیت‌ها دستگیر نشده است