در جریان سفر «اسلامی» به اراک مطرح شد؛ برنامه‌های سازمان انرژی اتمی برای توسعه صنعتی استان مرکزی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در جریان سفر به استان مرکزی از پیگیری مصوبات سفر رییس‌جمهور به این استان خبر داد و بر ضرورت پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای سازمان انرژی اتمی در این منطقه تاکید کرد. به گزارش خبرگزاری […]

در جریان سفر «اسلامی» به اراک مطرح شد؛

برنامه‌های سازمان انرژی اتمی برای توسعه صنعتی استان مرکزی

برنامه‌های سازمان انرژی اتمی برای توسعه صنعتی استان مرکزی

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در جریان سفر به استان مرکزی از پیگیری مصوبات سفر رییس‌جمهور به این استان خبر داد و بر ضرورت پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای سازمان انرژی اتمی در این منطقه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در جریان سفر به استان مرکزی، ضمن تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج)، درباره اهداف سفر به این استان گفت: در جریان سفر به استان مرکزی، مصوبات سفر رئیس‌جمهور به استان پیگیری می‌شود و همچنین نسبت به تعیین طرح‌ها و پروژه‌های جدیدی با هدف توسعه بخش‌ها و حوزه‌های مختلف تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی تصریح کرد: موضوع حائز اهمیت این است که استان مرکزی قطب صنعت کشور بوده و ظرفیت بسیار غنی و فاخری در اختیار دارد، همچنین سازمان انرژی اتمی ایران در گستره استان دارای تأسیسات بوده و نیز در حال دنبال کردن پروژه‌های توسعه‌ای هستیم.

اسلامی با اشاره به همکاری با ۱۰ تا ۱۵ مؤسسه و واحدهای صنعتی در استان مرکزی عنوان کرد: برای پیشبرد پروژه‌های سازمان انرژی اتمی ایران، تولید تجهیزاتی را به این مؤسسات و واحدهای صنعتی سفارش می‌دهیم که این مسئله نشان می‌دهد درجه اهمیت و ضرورت سرکشی مستمر و آگاهی از آخرین وضعیت میدانی پروژه‌ها تا چه اندازه مهم است و این روند باید افزایش یابد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره برداشته شدن گام‌های اجرایی سند راهبردی در افق ۲۰ ساله سازمان بیان کرد: گام‌های اجرایی این سند برداشته شده و بیشترین سهم ما اکنون در توسعه زیرساخت‌های صنعتی با هدف توسعه نیروگاهی است و قطب صنعتی کشور در صنعت نیروگاهی می‌تواند دستاوردهای بزرگی داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه پیشران توسعه صنعتی کشور نیز این است که بتوان فناوری‌های نوین را در آن ظهور و بروز داد، اظهار کرد: اکنون نیاز داریم تا قدرت طراحی مهندسی و قدرت فناوری سیستمی ما باید با فرایندهای صنعتی تلفیق شود تا بتوان از طریق ایجاد قابلیت طراحی مهندسی مشترک با شرکت‌های صنعتی استان مرکزی، موجبات پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای سازمان را تسهیل و تسریع کرد.

اسلامی یادآور شد: باید با نگاه یکپارچه و فراگیر، فرآیندها را دنبال کرد تا به یکپارچگی ساختار برنامه‌ها دست یابیم و به همین منظور برنامه ظرفیت‌سازی در استان مرکزی را دنبال می‌کنیم و یکی از اهداف مهم این سفر، اطمینان حاصل کردن از بستر مناسب برای ظهور و بروز رساندن قابلیت طراحی مهندسی است.

معاون رئیس‌جمهور با تشکر از همراهی‌ها و مساعدت‌های دکتر مخلص الائمه، استاندار استان مرکزی عنوان کرد: از استاندار استان مرکزی تشکر می‌کنیم چراکه از نخستین روزهای فعالیت خود در استان به این موضوع اهتمام داشته و امید است بتوان کمک کرد تا شرکت‌های بزرگ صنعتی در ریل پیشرفت و توسعه قرار گیرند و بدون دغدغه کارهای خود را پیش ببرند.

اسلامی در پایان متذکر شد: امروز با اقدامات صورت گرفته، مشکل شرکت‌های صنعتی در زمینه عدم وجود سفارشات تولید، رفع شده و سفارش وجود دارد و باید در فرآیند انطباق با قابلیت‌ها و استانداردها حرکت کنیم تا شاهد شکوفایی هرچه بیشتر این شرکت‌ها و صنایع باشیم.

گفتنی است معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با همراهی برخی از معاونان سازمان، امروز شانزدهم اسفندماه به استان مرکزی سفر کرده و مصوبات سفر رئیس‌جمهور به این استان را پیگیری کرده و از برخی پروژه‌ها بازدید می‌کند.


برنامه‌های سازمان انرژی اتمی برای توسعه صنعتی استان مرکزی