ورزشی

بدترین خرید فرگوسن در یونایتد چه کسی بود؟

به گزارش هشت صبح و به نقل از ایسنا؛

سر آلکس فرگوسن بدون هیچ تعللی، بدترین خریدش در زمان حضور در یونایتد را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، ۲۶ فصل سر آلکس فرگوسن در یونایتد با افتخارات گسترده تیم او در لیگ برتر و اروپا همراه بود. فرگوسن در طول بیش از دو دهه و نیم حضور در یونایتد، ۳۸ جام، از جمله ۱۳ عنوان لیگ برتر، پنج جام حذفی و دو لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد.

در حالی که مربی اسکاتلندی به عنوان یکی از بهترین مربیان تاریخ شناخته می‌شود، مانند هرکس دیگری اشتباه هم داشته است. فرگوسن بدترین خریدی را که در زمان سرمربیگری یونایتد انجام داده بود فاش کرد و او کسی نبود جز رالف میلن.

به گزارش گاردین، فرگوسن درباره بدترین خریدش در یونایتد گفت: رالف میلن. من برای جذب او ۱۷۰ هزار پوند پرداخت کردم. او در بریستول سیتی درخشید و همه می‌گفتند پدیده است و من هم همین تصور را داشتم.

میلن در اولین فصل حضورش در اولدترافورد در ۲۲ بازی سه گل به ثمر رساند و پس از آن جایگاهش را از دست داد. این هافبک در ژوئن ۱۹۹۱ بازیکن آزاد شد و دیگر هرگز فوتبال بازی نکرد.

فرگوسن همچنین خرید پیتر اشمایکل از بروندبی با مبلغ ۷۵۰ هزار پوند را “معامله قرن” لقب داد. او برای اریک کانتونا که در پنج فصل حضورش در یونایتد ۸۲ گل به ثمر رساند تنها ۱.۲ میلیون پوند هزینه کرد و خرید ۱۲.۲۵ میلیون پوندی کریستیانو رونالدو از اسپورتینگ لیسبون نیز از بهترین خریدهای فرگوسن در یونایتد محسوب می‌شود.

منچستریونایتد پس از جدایی سر الکس فرگوسن برای حفظ جایگاهش به عنوان یک قدرت مطلق در لیگ برتر تلاش زیادی کرد ولی به هیچ وجه در این امر موفق نبود و حتی یک بار هم نتوانست به قهرمانی برسد. ماحصل این سال‌ها، آمارهای وحشتناکی بود که در این فصول ثبت شد و در این فصل نیز یونایتد نتوانست سهمیه اروپایی به دست بیاورد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا