امیرعبداللهیان در دیدار با وزیرخارجه نروژ: با گسترش ناتو و جنگ در اوکراین مخالفیم وزیر امورخارجه گفت: ما ضمن مخالفت با تلاش‌ها برای گسترش ناتو با جنگ در اوکراین مخالفیم و از حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها حمایت می‌کنیم. به گزارش خبرگزاری مهر، وزیر خارجه نروژ عصر روز دوشنبه با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار […]

امیرعبداللهیان در دیدار با وزیرخارجه نروژ:

با گسترش ناتو و جنگ در اوکراین مخالفیم

با گسترش ناتو و جنگ در اوکراین مخالفیم

وزیر امورخارجه گفت: ما ضمن مخالفت با تلاش‌ها برای گسترش ناتو با جنگ در اوکراین مخالفیم و از حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها حمایت می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، وزیر خارجه نروژ عصر روز دوشنبه با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار برخی مسائل مورد علاقه دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان از مشورت‌های سیاسی میان دو کشور ابراز خرسندی کرد و از تمایل طرف نروژی برای استمرار این گفتگوها استقبال کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن انتقاد از مواضع غیرسازنده و محاسبات نادرست تعداد مشخصی از کشورهای اروپایی در ارتباط با اغتشاشات اخیر ایران و همچنین مواضع نادرست رئیس پارلمان نروژ، افزود: معتقدیم که گفتگوها می‌تواند سو تفاهم‌ها را برطرف کند.

امیر عبداللهیان دیدگاه‌های کشورمان در ارتباط با بحران اوکراین را برشمرد و افزود: ما ضمن مخالفت با تلاش‌ها برای گسترش ناتو، با جنگ در اوکراین نیز مخالفیم و از حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها حمایت می‌کنیم.

وزیر امور خارجه نروژ نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت و نقش منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران، حضور و مشارکت جمهوری اسلامی ایران در ابتکارهای منطقه‌ای را ضروری و حائز اهمیت توصیف کرد. همچنین دیدگاه‌های کشورش در خصوص برخی موضوعات مورد اهتمام مشترک ایران و نروژ را برشمرد.

طرفین برای ادامه تماس‌ها، مشورت و تبادل نظرهای سیاسی در موضوعات مورد اهتمام دو کشور تفاهم کردند.


با گسترش ناتو و جنگ در اوکراین مخالفیم