باقر زاده: هیچ قدرتی نخواهد توانست حیثیت برباد رفته رژیم صهیونیستی را ترمیم کند

Print Friendly, PDF & Email

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز رژیم صهیونیستی در افکار عمومی جهان به معنی واقعی منفورتر از گذشته است و تصور قدرت پوشالی آنها حتی در میان دوستانشان از بین رفته است.

به گزارش هشت صبح، علی اصغر باقرزاده در نطق میان دستور خود در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: امروز شاهد هستیم که رژیم صهیونیستی با همکاری کامل آمریکا به عنوان پشتیبان اصلی و شریک آنها در تمام جنایات به کشتار مردم  بیگناه غزه و نابودی زیرساخت‌های حیاتی زندگی مردم ادامه می‌دهد. موتور محرک و عامل اصلی نسل کشی در غزه، پشتیبانی نظامی و رسانه‌ای و دیپلماتیک آمریکا از رژیم صهیونیست است. 

وی در ادامه اظهار کرد: حوادث روزهای گذشته ثابت کرد که مردم غزه پیروز واقعی میدان هستند و هیچ قدرتی نخواهد توانست شکست بزرگ و حیثیت برباد رفته رژیم صهیونیستی را ترمیم کند. امروز رژیم صهیونیستی در افکار عمومی جهان به معنی واقعی منفورتر از گذشته است و تصور قدرت پوشالی آنها حتی در میان دوستانشان از بین رفته است؛ لذا در اینجا با صدای بلند اعلام می‌کنم که مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و ننگ بر همه دولت‌هایی که این ظلم و جنایات رژیم کودککش را می‌بینند و سکوت اختیار می‌کنند. 

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: اقدام رذیلانه دولت خبیث انگلیس در تحریم کردن سردار عزیز و بزرگ حاج اسماعیل قاآنی را محکوم می‌کنم. در فصل بودجه هستیم، ما نمایندگان مردم هستیم و باید بیشتر به دنبال رفاه اجتماعی، رضایتمندی مردم و افزایش قدرت خرید مردم و آسایش مردم باشیم. سوال بنده این است آیا لایحه بودجه موجب کاهش تورم می‌شود؟ آیا باعث کاهش فشار به مردم می‌شود؟ آیا باعث افزایش قدرت خرید مردم می شود؟ آیا این لایحه باعث رفاه اجتماعی و افزایش تولید ملی و اشتغال می‌شود؟ آیا افزایش ۱۸ درصدی حقوق کارمندان با تورم سال آینده همخوانی دارد؟ 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: هدف از تشکیل دولت‌ها تسهیل در امور روزمره جاری مردم است ولی در بخش‌هایی از بودجه برعکس مردم تسهیل کننده مشکلات دستگاه‌های اجرایی شده‌اند. به دلیل سوء مدیریت در برخی از دستگاه های اجرایی که با مشکل مواجه شده اند، مردم جور آنها را کشیده‌اند و دست در جیب مردم شده است. نمونه‌اش افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده است که علی رغم اینکه در بودجه و در قانون توسعه هفتم توسط مجلس رد شده است؛  مجددا در لایحه بودجه ۱۴۰۳ دولت آن را آورده شده است. 

وی افزود: ویژگی مهم مجلس در نظام جمهوری اسلامی این است که پل ارتباطی بین مردم و نظام حکمرانی است و مردم مطالباتشان را از طریق نمایندگان خود پیگیری می‌کنند؛ بنابراین نمایندگان وظیفه خود می‌دانند پیگیر خواسته‌های موکلان خود باشند، بنابراین همین مسئله باعث می‌شود نمایندگان مجلس در توجه به مطالبات قشرهای مختلف مردم رعایت مسائل و مصالح کلان ملی وظیفه سختی به عهده داشته باشند. 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اولین موضوع درباره بازنشستگان است. امروز در مورد قشر بزرگ مردم که بازنشستگان هستند صحبت می‌کنیم. همه ما و نظام مقدس ما مدیون بازنشستگان هستند. هزینه زندگی آنها بیشتر از شاغلان است؛ لذا از دولت خواستاریم و دولت مکلف و موظف است برنامه هفتم را در سال اجرای برنامه به خوبی اجرا کند و منابع لازم را برای اجرای همسان‌سازی حقوق همه بازنشستگان تامین کند و خواهش بنده این است که به نحوی این منابع دیده شود که مشکلاتی مانند اجرای رتبه‌بندی معلمان مواجه نشویم. 

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: صدای مظلومیت و ظلم صورت گرفته به کشاورزان برنجکار را نشنیده‌اید؟ امروز نه تنها وعده‌هایی که داده شده است عملی نشده و برنج در انبارها مانده است؛ بلکه شاهدیم که قیمت بسیاری از موارد مورد نیاز برای کشاورزان افزایش داشته است. امروز هزینه آب بها، هزینه کود و سم، هزینه ماشین آلات کشاورزی و بسیاری از موارد دیگر سرسام آور شده است؛ لذا حداقل هزینه‌های تمام شده کشاورز را برنامه‌ریزی کنید تا کاهش یابد. به عنوان مثال ایجاد چاه‌های کشاورزی را در دستورکار قرار دهید تا حداقل مشکل سوخت کشاورزان حل شود. 

وی افزود: از رئیس جمهور درخواست دارم گشت ارشاد خود را به موضوع واردات برنج اختصاص دهد که البته بنده معتقدم شبیه موضوع چای دبش در موضوع واردات برنج هم صورت گرفته است. آقای رئیس جمهور وقتی تا ۳ میلیون تن برنج تولید کردیم؛ برای چه ۲ میلیون تن برنج وارد شده است؟ موضوع این است که این دو میلیون تن برنج را چه کسی وارد کرده است؟ آیا نیاز کشور ما ۲ میلیون تن برنج است که وارد شود؟ آقای رئیس جمهور این دو میلیون تن برنج با چه ارزی وارد شده است؟ در حالی که ما امروز برای واردات دارو دچار مشکل تامین ارز هستیم لذا از دستگاه‌های نظارتی درخواست دارم در این موضوع واردات برنج و ارزهای تعلق یافته ورود پیدا کنند. 

 وی در ادامه بیان کرد: درخواست تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی را دارم از هیئت رئیسه و همکاران درخواست دارم این طرح را در شورای نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام پیگیری کنند تا این موضوع به نتیجه برسد. همه ما می‌دانیم هیچ بار مالی ندارد و هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند، فقط باعث قطع شدن دست سودجویان و تامین امنیت شغلی کارکنان می‌شود. 

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا