ورزشی

بازگشت باشکوه رئال به جام/ خوسلو، مرد اول برنابئو

به گزارش هشت صبح و به نقل از ایسنا؛

رئال مادرید با برتری ۲ بر یک برابر بایرن مونیخ به فینال لیگ قهرمانان اروپا راه یافت و حریف بوروسیادورتموند در فینال ومبلی شد.

به گزارش ایسنا، در دومین دیدار از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، رئال مادرید در خانه به دیدار بایرن مونیخ رفت و توانست با نتیجه ۲ بر یک به برتری برسد و به دیدار نهایی راه یابد.

شاگردان کارلو آنچلوتی در نیمه نخست بارها به سمت دروازه حریف حمله کردند ولی درخشش مانوئل نویر باعث ناکامی رئالی ها شد. مهمترین صحنه شوت وینیسیوس بود که با برخورد به نوک دستان نویر و دیرک دروازه راه به جایی نبرد و رودریگو نیز نتوانست از توپ برگشتی استفاده کند.

همچنین مصدومیت سرژ گنبری باعث شد تا  آلفونسو دیویس کانادایی در همان نیمه نخست به جای او به زمین بازی بیاید. با شروع نیمه دوم بایرن کمی بهتر عمل کرد و در نهایت  آلفونسو دیویس با شوتی زیبا در دقیقه ۶۸ دروازه لونین را باز کرد.

در ادامه رئال مادرید خیلی زود به گل تساوی رسید ولی این گل به دلیل برخورد ناچو با کیمیش مردود اعلام شد. توماس توخل که بازی را تمام شده می دانست نیرهای دفاعی را وارد زمین کرد و ستاره هایی همچون هری کین، جمال موسیالا و لروی سانه را بیرون کشید.

در ادامه موتور رئال روشن شد. شوت وینیسیوس با دفع ناقص و ضعیف نویر همراه شد تا خوسلو با زیرکی دروازه بایرن را باز کندو  رئال در دقیقه ۸۸ به بازی برگردد. این بازیکن در ادامه پاس مندی را در دهانه دروازه در دقیقه ۹۰ به گل دوم تیمش تبدیل کرد تا رئال مادرید با یک بازگشت باشکوه، به فینال لیگ قهرمانان راه یابد.

به این ترتیب رئال مادرید هفته رویایی خودش را بعد از قهرمانی در لالیگا تثبیت کرد وحریف بوروسیادورتموند در فینال لیگ قهرمانان اروپا شد.

پیش از این بازی نیز بوروسیادورتموند با برتری برابر پاری سن ژرمن به دیدار نهایی صعود کرده بود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا