به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، جمهوری اسلامی ایران و جمهوری سودان، متعاقب تماس‌های صورت گرفته میان مقامات عالی دو طرف در ماه‌های اخیر، تصمیم گرفتند در راستای خدمت به منافع دو کشور، روابط دیپلماتیک خود را از سرگیری کنند. متن بیانیه این اقدام به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیمجمهوری اسلامی ایران و جمهوری سودان، […]


به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، جمهوری اسلامی ایران و جمهوری سودان، متعاقب تماس‌های صورت گرفته میان مقامات عالی دو طرف در ماه‌های اخیر، تصمیم گرفتند در راستای خدمت به منافع دو کشور، روابط دیپلماتیک خود را از سرگیری کنند.

متن بیانیه این اقدام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جمهوری اسلامی ایران و جمهوری سودان، متعاقب تماس‌های صورت گرفته میان مقامات عالی دو طرف در ماه‌های اخیر، تصمیم گرفتند در راستای خدمت به منافع دو کشور، روابط دیپلماتیک خود را از سرگیری نمایند.

دو دولت توافق کردند روابط دوستانه فی‌مابین را بر اساس احترام متقابل به حاکمیت، برابری، منافع مشترک و همزیستی مسالمت‌آمیز توسعه دهند.

دو طرف توافق نمودند همکاری خود را در زمینه‌های مختلفی که می‌تواند منافع ملت‌های دو کشور را محقق کند و امنیت و ثبات منطقه را تأمین نماید، گسترش دهند.

دو طرف توافق کردند اقدامات لازم را برای گشایش سفارتخانه‌های دو کشور در آینده نزدیک، انجام داده و هماهنگی‌های لازم را برای تبادل هیئت‌های رسمی برای بررسی راه‌های گسترش همکاری میان دو کشور انجام دهند.

توافق شده در تاریخ ۱۷ مهر ۱۴۰۲ (٩ اکتبر ٢٠٢٣)


ایران و سودان تصمیم به ازسرگیری روابط دیپلماتیک گرفتند – پایگاه خبری هشت صبح