ایزدی در گفتگو با مهر: ایران جزو کشورهای موفق در مقابله با اقدامات جاسوسی است کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه ایران جزو کشورهای موفق در مقابله با اقدامات جاسوسی است، گفت: کشف اقدامات جاسوسی علیرضا اکبری نشان دهنده توانمندی سیستم‌های ضد جاسوسی کشورمان است. فواد ایزدی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره […]

ایزدی در گفتگو با مهر:

ایران جزو کشورهای موفق در مقابله با اقدامات جاسوسی است

 ایران جزو کشورهای موفق در مقابله با اقدامات جاسوسی است

کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه ایران جزو کشورهای موفق در مقابله با اقدامات جاسوسی است، گفت: کشف اقدامات جاسوسی علیرضا اکبری نشان دهنده توانمندی سیستم‌های ضد جاسوسی کشورمان است.

فواد ایزدی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به مسئله نفوذ در کشور، اظهار داشت: بخاطر اهمیت و موقعیت خوب ایران، کشورهایی همچون انگلیس و آمریکا علاقمند به نفوذ در کشور هستند که این مسئله جدیدی نیست.

وی ادامه داد: گاهی اوقات کشورهای غربی در بحث نفوذ در داخل کشورمان تا حدودی موفق عمل کرده‌اند که موضوع جاسوسی علیرضا اکبری یک نمونه از نفوذ آمریکا و انگلیس در داخل کشور است.

کارشناس مسائل بین الملل اظهار کرد: بحث جاسوسی و نفوذ فقط منحصر به کشور ما نیست بلکه در کشورهای دیگر و حتی در آلمان و یا کشورهای اروپایی دیگر بعضاً اعلام می‌شود که جاسوس آمریکایی پیدا شده است.

ایزدی در مورد راههای مقابله با جاسوسی، عنوان کرد: ایران جزو کشورهای موفق در مقابله با اقدامات جاسوسی است. کشف اقدامات جاسوسی علیرضا اکبری نشاندهنده توانمندی سیستم‌های ضد جاسوسی کشورمان است.

وی تصریح کرد: قبل از اعدام آقای اکبری، اطلاعاتی از انگلیس بدست آمد که این مهم نشاندهنده توانمندی ومتخصص بودن تیم‌های ضد جاسوسی در ایران است و این‌طور نیست کسی را دستگیر و سپس سریع اعدام کنند.

کارشناس مسائل بین الملل افزود: هیچ کشوری تاکنون توان متوقف کردن اقدامات جاسوسی را نداشته است اما تلاش می‌شود که به کم‌ترین میزان برسد.

ایزدی در پایان خاطرنشان کرد: نهادهای ضد جاسوسی در کشور در این راستا اقدامات خوبی را انجام داده‌اند که یک نمونه آن دستگیری آقای اکبری بود.


ایران جزو کشورهای موفق در مقابله با اقدامات جاسوسی است