مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور: انتخابات بستری مطمئن برای تحقق مردم سالاری دینی است مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور گفت: انتخابات بستری مطمئن برای تحقق مردم سالاری دینی است و وظیفه همه مجریان این امر، فراهم سازی هر چه با شکوه‌ انتخابات و حضور آحاد جامعه در آن است. به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، محسن اسلامی […]

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور:

انتخابات بستری مطمئن برای تحقق مردم سالاری دینی است

انتخابات بستری مطمئن برای تحقق مردم سالاری دینی است

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور گفت: انتخابات بستری مطمئن برای تحقق مردم سالاری دینی است و وظیفه همه مجریان این امر، فراهم سازی هر چه با شکوه‌ انتخابات و حضور آحاد جامعه در آن است.

به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، محسن اسلامی در آئین افتتاحیه سالن شهید سلیمانی ستاد انتخابات کشور که با حضور محمد رضا غلامرضا معاون سیاسی وزیر کشور و مدیران ارشد انتخابات استان خراسان شمالی برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور با بیان اینکه در نشست امروز شرایط و امکانات فنی و زیرساختی استان خراسان شمالی مورد بررسی قرار گرفت؛ اظهار کرد: با توجه به بازه زمانی باقی مانده به برگزاری انتخابات، ضرورت دارد به صورت جدی تقویت امکانات زیرساختی و پشتیبانی استان‌های کشور پیگیری شود.

اسلامی یادآور شد: در این نشست‌ها از نزدیک مطالبات، خواسته‌ها و نیازهای فنی و نیروی انسانی استان در امر برگزاری انتخابات بررسی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون نشست‌های تقویت برگزاری انتخابات ۱۲ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، همدان، قم، خراسان رضوی و خراسان جنوبی تشکیل شده است.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مقوله اهمیت انتخابات در منظومه فکری و گفتمانی نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: انتخابات بستری مطمئن برای تحقق مردم سالاری دینی است و وظیفه همه ما به عنوان مجریان این امر خطیر، فراهم سازی هر چه قوی‌تر و با شکوه‌تر انتخابات و حضور آحاد جامعه در آن است.

اسلامی افزود: برنامه‌ریزی وزارت کشور در موضوع انتخابات، ارتقای مشارکت مردم است و در این خصوص باید از همه ظرفیت‌ها برای تحقق این امر مهم بهره گیریم.

وی با اشاره به تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته در مجموعه وزارت کشور برای برگزاری انتخاباتی سالم، منظم و قانون‌مدار در کشور، گفت: لایحه جامع انتخابات با امضای مقام عالی وزارت تقدیم معاون اول ریاست جمهوری شده است و انتظار می‌رود با تأیید نهایی این لایحه در هیأت دولت و مجلس شورای اسلامی بتوانیم برنامه ریزی های لازم را برای برگزاری انتخابات صورت دهیم.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور تصریح کرد: ملاک اصلی در تدوین این لایحه، اعمال ۱۸ بند سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی است که در مجمع تشخیص مصلحت نظام، مصوب شده است.


انتخابات بستری مطمئن برای تحقق مردم سالاری دینی است