ورزشی

امیرآبادی: دوست دارم مربی ایرانی قهرمان شود/ استقلال هیچ حریفی را دست‌کم نگیرد

به گزارش هشت صبح و به نقل از ایسنا؛

بازیکن پیشین استقلال گفت: استقلال و پرسپولیس بازی آسان نخواهند داشت. امیدوارم استقلال در این سه بازی تمرکز خودش را حفظ کند و هیچ حریفی را دست کم نگیرد.

مهدی امیرآبادی بازیکن پیشین استقلال در گفت‌وگو با ایسنا درباره شانس قهرمانی این تیم در لیگ برتر اظهار کرد: به نظرم شانس قهرمانی استقلال در حال حاضر از سایر تیم‌ها بیشتر است به شرطی که از حواشی دوری کند. الان متاسفانه پیشکسوتان با مصاحبه به جان هم افتاده‌اند و این قشنگ نیست. بازیکنان و کادر فنی از حواشی دوری کنند قهرمانی را به دست خواهند آورد.

او ادامه داد: نه استقلال و نه پرسپولیس بازی آسان نخواهند داشت و سایر تیم‌های بالای جدول هم به دنبال کسب سهمیه هستند و تیم‌های پایین جدول به دنبال سقوط نکردن. امیدوارم استقلال در این سه بازی تمرکز خودش را حفظ کند و هیچ حریفی را دست کم نگیرد.

بازیکن پیشین استقلال ادامه داد: استقلال باید بازی به بازی پیش برود و من دوست دارم مربی ایرانی قهرمان لیگ برتر شود و مربی تیم قهرمان، خارجی نباشد. وقتی مربیان ایرانی ما اینقدر خوب نتیجه می گیرند چرا این همه پول به مربیان خارجی می‌دهند؟

امیرآبادی درباره سقوط تیم‌ها به لیگ دسته اول هم بیان کرد: نساجی با بردی که مقابل استقلال خوزستان به دست آورد شانس بیشتری برای ماندن دارد. گل‌گهر و شمس آذر در سرنوشت تیم‌های سقوط کننده تاثیر به سزایی دارند.

«کیفیت لیگ امسال بالا بود؟» بازیکن پیشین استقلال توضیح داد: اگر بخواهم واقعیت را بگویم امسال لیگ خوبی نداشتیم و هر سال ضعیف‌تر می‌شویم چون برای تیم‌های پایه سرمایه‌گذاری نمی‌کنیم. در سال‌های گذشته در لیگ چند پدیده وجود داشت اما آیا امسال بازیکن پدیده وجود داشت؟ سال‌هاست که فریاد می زنیم فوتبال پایه تهران ضعیف شده است. چه اشکالی دارد یک درصد از قرارداد تیم بزرگسالان را خرج تیم‌های پایه کنیم. در سال‌های گذشته همین محسن کریمی و محمد عمری از پایه‌ها بالا آمدند. استقلال و پرسپولیس میلیاردی خرج می‌کنند و بازیکن نخبه از تیم‌های دیگر می‌آورند اما متاسفانه برای تیم‌های پایه خرج نمی‌کنند.

او در ادامه گفت: دو سال دیگر باید از ازبکستان و تاجیکستان هم بترسیم. در گذشته وقتی این تیم‌ها در گروه ما بودند خوشحال بودیم که از پیش برنده‌ایم اما الان دیگر این‌گونه نیست. زمانی امثال اورونوف و ماشاریپوف آرزو داشتند در ایران بازی کنند اما الان ستاره تیم‌های بزرگ فوتبال ایران هستند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا