به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر به گزارش خبرگزاری مهر، مهرداد حمداللهی مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: میزان حمل کالای اساسی از بنادر مهم کشور در این مدت در حدود ۱۷.۵ میلیون تن با ۷۵۷ هزار بارنامه بوده است. وی با اشاره به […]

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر

به گزارش خبرگزاری مهر، مهرداد حمداللهی مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: میزان حمل کالای اساسی از بنادر مهم کشور در این مدت در حدود ۱۷.۵ میلیون تن با ۷۵۷ هزار بارنامه بوده است.

وی با اشاره به رشد چشمگیر حمل محمولات ساختمانی و معدنی، خاطرنشان‌کرد: با توجه به ظرفیت‌های قانونی پیش‌بینی شده در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ و الزام صاحبان معادن به حمل کالا از مبدا معادن با سند حمل (بارنامه) و پیگیری‌ها و ظرفیت‌های ایجاد شده برای صدور بارنامه شاهد رشد حمل این محمولات هستیم، به طوری که بیش از ۱۵۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تن محمولات ساختمانی و معدنی در ۱۰ ماهه سال ۱۴۰۲ جابه‌جا شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد رشد داشته است.

به گفته حمداللهی، اکنون تعداد ۴۳۱ هزار دستگاه ناوگان باری دارای مجوز با میانگین عمر ۱۹.۱ سال و ۵۵۲ هزار راننده در حال خدمت رسانی در بخش حمل و نقل جاده‌ای کالا هستند.