ورزشی

اسلام جاهدی: هیچ جوابی برای حذفم از پارالمپیک نداشتند

به گزارش هشت صبح و به نقل از ایسنا؛

ملی پوش پاراکانو گفت: با وجود این که در مسابقات جهانی مجارستان سهمیه پارالمپیک پاریس را کسب کردم و برای کسب سکو شبانه و روز تمرین می‌کردم اما مسئولین فنی کمیته ملی پارالمپیک با برگزاری یک رکوردگیری نمایشی اسم من را از لیست اعزامی حذف کردند.

اسلام جاهدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در مسابقات انتخابی که هفته پیش برای تعیین نفرات اعزامی به پارالمپیک پاریس در دریاچه آزادی انجام شد در ماده کانو زمان ۵۴ ثانیه را ثبت کردم که نسبت به مسابقات جهانی مجارستان که رکوردم ۵۵ ثانیه بود و بازی های پاراآسیایی هانگژو چین رکوردم بهتر بود حتی فدراسیون قایقرانی برای این که اسمم در لیست نفرات اعزامی به پارالمپیک پاریس قرار بگیرد یک هفته قبل از برگزاری انتخابی به فدراسیون جهانی نامه زد که لیست را تا ۲۷ خرداد نگه دارند تا بعد از انتخابی اسم من در لیست قرار بگیرد اما متاسفانه متوجه شدیم که اسامی نفرات اعزامی ۱۱ خرداد به فدراسیون جهانی اعلام شده و انتخابی فرمالیته است.

وی با بیان این که هیچ دلیل فنی برای انتخاب قایقرانان اعزامی به پارالمپیک پاریس وجود ندارد، گفت: مسئولین فنی کمیته ملی پارالمپیک بر این باورند که حریفان پارالمپیکی من در این ماده از من قویتر هستند در حالی که فردای رکوردگیری مسابقات قهرمانی اروپا در مجارستان برگزار شد و نفر سوم جهان که می‌گفتند باید به رکورد او برسم تا در اعزام باشم با رکورد ۵۶ ثانیه قهرمان شد در حالی که رکورد من ۵۴ ثانیه بود. واقعا نمی دانم ملاک انتخاب کمیته ملی پارالمپیک برای انتخاب قایقرانان چه چیزی بود، حتی نتیجه را به بخش فنی کمیته ملی پارالمپیک ارسال کردم و گفتم رکوردم را با رکورد قهرمان اروپا مقایسه کنند تا ببینند رکورد چه کسی بهتر است، هر چند جوابی از سوی کمیته ملی پارالمپیک دریافت نکردم.

جاهدی تصریح کرد: از پارالمپیک توکیو تا به امروز شبانه روز تمرین می‌کردم تا با کسب سهمیه، در پارالمپیک پاریس روی سکو قرار بگیرم اما با تصمیمی که گرفتند زندگی من را نابود کردند. حتی برای این که از نظر تجهیزات در پاریس دچار مشکل نشوم با هزینه شخصی به مبلغ ۲۶۰ میلیون تومان قایق اختصاصی و ۳۰ میلیون برای خرید پارو هزینه کردم و تمام تمرکزم کسب سکو در پارالمپیک پاریس بود.

ملی پوش پاراکانو در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا به فعالیت ورزشی خود ادامه می‌دهید یا از ورزش حرفه‌ای خداحافظی خواهید کرد، خاطرنشان کرد: ناامید نیستم و تا پارالمپیک استرالیا ادامه خواهم داد تا مدال کسب کنم. هر چند ناجوانمردانه من را از پارالمپیک پاریس حذف کردند اما برای رسیدن به هدفم از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهم کرد تا خود را ثابت کنم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا