برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۸۸۰۹
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷
شهید موسی کلانتری در سال ۱۳۵۸ از سوی شورای انقلاب به عنوان وزیر راه و ترابری برگزیده شد و تا هفتم تیر ۱۳۶۰ در این سمت مشغول خدمت بود.

 پایگاه «مرکز اسناد انقلاب اسلامی» در ادامه نوشت: شهید کلانتری - برادر بزرگ عیسی کلانتری - در روز هفتم تیر ۱۳۶۰ همراه با آیت‌الله بهشتی و دیگر کارگزاران نظام اسلامی به شهادت رسید.

روزنامه جمهوری اسلامی در تیر ماه ۱۳۶۱ در ویژه‌نامه شهدای هفتم تیر برای نخستین‌بار وصیت‌نامه شهید کلانتری را منتشر کرد.

در این وصیت‌نامه به تاریخ دوم مهر ماه ۱۳۵۹ آمده است: «بسم الله الرحمن الرحیم / انا لله و انا الیه راجعون

آرزو می‌کنم که در بستر نمیرم و هر چه شرع انور مقرر داشته عمل شود. به بچه‌های من بگویید همه چیز خود را فدای راه خدا کنند. تا جایی که به خاطر دارم به کسی بدهکار نیستم بجز پدر و مادرم که ان‌شاءالله مرا خواهند بخشید. آنهایی که مرا می‌شناسند بدانند این انقلاب مالِ خداست و خود را فدای آن کنند. خداوند همیشه رحمت خود را از این ملت دریغ نفرماید و طول عمر به امام امت عطا فرماید.»

 این روزها در پی حادثه مرگبار واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران حوزه محیط زیست که منجر به درگذشت مهشاد کریمی خبرنگار ایسنا و ریحانه‌سادات یاسینی خبرنگار ایرنا و همچنین مجروح‌شدن تعداد زیادی از خبرنگاران شده است، نحوه مواجهه عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با موضوع و عدم عذرخواهی او موجی از انتقادات و واکنش‌ها را برانگیخته است.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: