برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۸۷۸۲
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹
در مسابقات امسال در توکیو ورزشکاران در جریان بازی ها هیچ کاندومی توزیع نمی شود.
برگزار کنندگان المپیک ۲۰۲۱ در توکیو برای جلوگیری از از رابطه جنسی در دهکده المپیک، کاندوم را در اختیار ورزشکاران قرار نمی دهند. ۱۶۰ هزار کاندوم هنگام بازگشت ورزشکاران از ژاپن به آنها توزیع خواهد شد.

به گزارش دویچه وله، از زمان مسابقات المپیک ۱۹۹۸ در سئول پایتخت کوریای جنوبی، چنین معمول است که در جریان این مسابقات، کاندوم در اختیار ورزشکاران قرار داده می شود تا در صورت برقراری رابطه جنسی، از مصونیت برخوردار باشند. اما برخلاف این سنت، در مسابقات امسال در توکیو ورزشکاران در جریان بازی ها هیچ کاندومی دریافت نمی کنند.

برگزار کنندگان المپیک ۲۰۲۱ در توکیو، که با وجود پاندمی کرونا ایمن بودن بازی ها را وعده می دهند‌، امروز یکشنبه دلیل این تصمیم خود را پیشگیری از گسترش ویروس کرونا عنوان کرده اند. اما آنها گفته اند که تعداد ۱۶۰ هزار کاندوم که برای جلوگیری از بارداری در جریان این مسابقات در نظر گرفته شده بود، پس از ختم این مسابقات، هنگامی که ورزشکاران جاپان را ترک کنند، به آنها داده می شود.

برای مسابقات المپیک ۲۰۲۱ در توکیو، اقدامات بسیار سختگیرانه بهداشتی در نظر گرفته شده است. در دهکده المپیک از همه خواسته شده است که فاصله اجتماعی را جداً رعایت کنند و از «اشکال مختلف تماس غیر ضروری بدنی» خودداری کنند. در صورت تخطی با مجازات سختگیرانه روبرو می شوند، از جریمه نقدی گرفته تا منع اشتراک در بازی ها و حتی اخراج از ژاپن.

به اساس معلومات کمیته بین المللی المپیک، تا هنگام آغاز بازی های المپیک امسال، ۸۰ درصد ورزشکارانی که در این مسابقات شرکت می کنند، واکسین کرونا دریافت می کرده باشند.

مسابقات المپیک در اصل باید سال گذشته میلادی برگزار می شد، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، یک سال به تعویق افتاد. این بازی ها قرار است به تاریخ ۲۳ جولای امسال در توکیو آغاز گردد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: