برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۸۷۲۹
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰
فصل 2020-2021 در لیگ پرتغال به پایان رسید و طارمی توانست عنوان تاثیرگذارترین بازیکن فصل این رقابت را بدست آورد. او در این فصل توانست 16 گل و 11 پاس گل را به ثبت رساند و بهترین بازیکن فصل پورتو در اولین سال حضورش لقب گیرد.

رسانه گل پوینت پرتغال که با آمار و امتیاز کار می‌کند،‌ طارمی را بهترین بازیکن ماه دانست و او را یک «فرمانده و جنگجوی ایرانی» خطاب کرد.

گل پوینت نوشت که طارمی با امتیاز 7.49 بهترین بازیکن این ماه لیگ پرتغال نام گرفت و توانست به مانند دسامبر 2020 (آذر 99) بهترین بازیکن این رقابت لقب گیرد. طارمی در این ماه توانست در 5 بازی 3 بار عنوان بهترین بازیکن زمین را از آن خود کند کند و آمار 4 گل و 5 پاس گل را در 5 بازی انتهایی لیگ به ثبت رساند.

طارمی در دیدار مقابل فارنسه یک شاهکار به ثبت رسانید و روی 2 گل و 2 پاس گل تاثیر مستقیم داشت و توانست نمره 8.6 را از گل پوینت کسب کند.

ستاره ایرانی در ماه آخر یک زوج خوب را با «تونی مارتینز» ایجاد کرد و باعث شد تا خروج «موسی مارگا» اصلا به چشم نیاید و پورتو بتواند در فصل آینده روی یک خط تهاجمی موثر حساب باز کند.

طارمی در این 5 بازی، 10 موقعیت گلزنی برای خود ایجاد کرد که از این تعداد 4 گل به ثمر رسید. او در این ماه 12 پاس کلیدی برای هم‌تیمی‌هایش نیز ساخت که از آن تعداد 5 گل به ثبت رسید.

طارمی در این 5 بازی در محوطه جریمه حریف بسیار تیم‌های مقابل را آزار داد و توانست آمار جالب 27 تاثیر موثر را در محوطه به ثبت رساند. این بازیکن بالاتر از سرجیو اولیورا و اوتاویو مونتریو توانست ماهی فوق العاده به ثبت رساند و به تاثیرگذارترین بازیکن پورتو نام گیرد.

در تصویر زیر شکل پاس گل های مهدی طارمی در این فصل را مشاهده کنید. نکته جالب این است که طارمی توانسته از هر 2 سمت راست و چپ برای یارانش گل بسازد. او البته بیشتر گل‌هایش را در این فصل از سمت راست و میانی محوطه جریمه وارد دروازه حریفان کرد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: