برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۸۷۲۷
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۸
ایسنا: جن ساکی دبیر مطبوعاتی کاخ سفید اعلام کرد، قصد دارد در عرض حدودا یک سال دیگر از سمت فعلی‌اش در دولت جو بایدن یعنی دبیر مطبوعاتی کاخ سفید کناره گیری کند.

به گزارش ایندیپندنت، جن ساکی، دبیر مطبوعاتی و سخنگوی کاخ سفید اظهار کرد: فکر می‌کنم از الان تا یک سال دیگر یا حدودا یک سال دیگر فرصتی برای اینکه کسی دیگر این شغل را به دست بیاورد وجود داشته باشد.

ساکی در گفتگو با دیوید آکسلرود گفت، عاشق شغلش است و همچنین ظاهرا نشان داد که چنین تصمیمی را از بابت رخ دادن اتفاقی بد اعلام نکرده است.

او بیان داشت، همواره تصمیم داشته این پست را بعد از یک سال یا حدودا یک سال ترک کند و همین را به جو بایدن رئیس جمهور آمریکا زمانی که نخستین بار این سمت را به او پیشنهاد داده مطرح کرده است.

این در حالی است که اکثر روسای جمهور آمریکا در طی دوره ریاست جمهوری خود بیش از یک دبیر مطبوعاتی را دارند. به عنوان مثال دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا چهار دبیر مطبوعاتی کاخ سفید را آن هم تنها در یک دوره ریاست جمهوری داشت.

ساکی در طی دوره کوتاهی که از خدمتش به عنوان سخنگوی جو بایدن گذشته با نشان دادن رفتاری دوستانه و حرفه‌ای خودش را متمایز نشان داده است. خبرنگاران حوزه کاخ سفید که معمولا سختگیر هستند اخیرا به شکلی عجیب او را تحسین کرده‌اند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: