برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۸۵۵۰
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲
با توجه به توضیحات گفته‌شده در بالا، ارزان‌ترین پروازها مربوط به کلاس اکانومی (y) هستند. پس با دانستن این موضوع در قسمت فیلتر اپلیکیشن علی بابا قیمت و کلاس موردنظرتان را بنویسید تا انتخاب ایده‌آل‌تان را جستجو و رزرو کنید.

اولین قدم برای سفر به مشهد تهیه بلیط خواهد بود؛ موضوع مهمی که ممکن است برای بعضی از افراد در خرید بلیط اهمیت داشته باشد، تهیه بلیط ارزان مشهد است. برای تهیه بلیط با قیمت مناسب می‌توانید با جستجو در سایت علی بابا قیمت‌ها و خدمات را بررسی و خریداری کنید. البته برای خرید بلیط ارزان به مشهد، دانستن چند نکته مهم و اساسی ضروری است. درادامه با علی بابا همراه باشید تا با ترفندهای خرید بلیط هواپیما مشهد با هزینه‌ای کم‌تر آشنا شوید.

سفر هوایی یا زمینی

سفر به مشهد با هواپیما، قطار و اتوبوس انجام می‌شود. سفر با هواپیما بهترین روش برای جابه‌جایی به مشهد است؛ در این سفر با کم‌ترین زمان و دور از خستگی با خیالی مطمئن به مقصد خواهید رسید. از قدیم قطار محبوب‌ترین روش برای رفتن به مسافرت بود؛ همچنین هزینه‌ آن نسبت به سفر با هواپیما کم‌تر است.

 اگر نوع هوایی یا زمینی سفرتان چندان موضوع مهمی نیست و ارزانبودن بلیط برای شما در اولویت قرار دارد، سفر با اتوبوس بهترین گزینه است. اتوبوس نسبت به هواپیما و قطار کم‌ترین قیمت را دارد و روشی اقتصادی برای سفر محسوب می‌شود.

در این مقاله بیشتر بخوانید : توصیه های بهداشتی سفر به مشهد با هواپیما

تفاوت پرواز سیستمی و چارتر

پروازهای سیستمی یا برنامه‌ای برنامه و ساعت معین دارند که برای دوره‌های معمولا طولانی انجام می‌شوند. نرخ بلیط پروازهای سیستمی نسبت به پرواز چارتر ثابت‌تر است. همچنین بلیط کودکان دو الی 12 سال تخفیف 50 درصدی دارد. بلیط‌های سیستمی برخلاف پرواز چارتر، قابل کنسل‌کردن با کسر جریمه یا تغییر روز و ساعت هستند. البته هر اندازه به ساعت پرواز نزدیک شوید، مبلغ جریمه بیش‌تر می‌شود.

چارتر در لغت بهمعنای اجاره هواپیما یا صندلی و در بعضی موارد اجاره هتل یا بخشی از آن است. پرواز چارتر به پروازی گفته می‌شود که توسط آژانس‌های مسافرتی، کلیه یا تعدادی از صندلی‌های هواپیما اجاره و رزرو شوند. این پروازها بیش‌تر در روزها و ایام خاص در مسیرهای هوایی پرتردد کاربرد دارد. هزینه‌ ناشی از تکمیلنشدن صندلی‌های چارتری برعهده شرکت هواپیمایی اجارهکننده است؛ درصورت پرنشدن صندلی‌ها، برای فروش بلیط‌های باقیمانده قیمت بلیط‌ها ارزان‌تر می‌شود.

پس برای تهیه بلیط ارزان مشهد گزینه بهتر خرید بلیط چارتری یا لحظه آخری است. البته هنگامی که تقاضا برای سفر به مشهد افزایش پیدا می‌کند، بلیط‌های چارتری در بعضی موارد به قیمت بالاتر بهفروش می‌رسند.

در چه زمانی از سال می‌توان بلیط ارزان مشهد با هواپیما را تهیه کرد؟

در سفر به شهرهای پرتردد و توریستی مثل مشهد و کیش به‌خصوص در عید نوروز و مناسبت‌های خاص، تقاضا برای خرید بلیط بیش‌تر می‌شود؛ مثلا در فصل بهار به‌دلیل آبوهوای معتدل و تعطیلات، تعداد پروازها به مشهد افزایش می‌یابد. هر اندازه که مسافر برای خرید بلیط بیش‌تر باشد، قیمت بلیط گران‌تر می‌شود.

پس اگر زمان مسافرت برای شما مهم نیست، می‌توانید در ایامی که متقاضی برای خرید بلیط کم است، اقدام به رزرو بلیط کنید؛ در فصل زمستان مشهد آبوهوای سرد و خشک دارد با توجه به سرمای زیاد هوا مشهد خلوت‌تر است و قیمت بلیط در این فصل نسبت به فصل‌های دیگر سال ارزان‌تر فروخته می‌شود.

بهترین زمان خرید بلیط ارزان مشهد

با توجه به توضیحات گفتهشده، زمان سفر برای تهیه بلیط ارزان بسیار مهم است. پس اگر در تاریخ معینی قصد سفر دارید و همچنین از زمان بازگشت خود مطلع هستید، در اپلیکیشن یا سایت علی بابا بلیط رفتو برگشت مشهد را رزرو کنید. البته در ایام خاص به‌دلیل شلوغی و پرشدن ظرفیت پروازها، بهتر است از یک یا دو ماه قبل بلیط بخرید. این موضوع در رابطه با پروزهای خارجی متفاوت است؛ زیرا باید از چند ماه قبل اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید.

اهمیت کلاس‌های پروازی در تهیه بلیط ارزان مشهد

شاید برای شما این اتفاق پیش آمده باشد که هنگام خرید بلیط پرواز با کلاس‌های متفاوت   f، yو c مواجه شده باشید و از معنای آن آگاه نبوده‌اید. پروازهای هوایی بر اساس خدمات و امکاناتی که به مسافران ارائه می‌کنند، به سه بخش پرواز فرست کلاس (درجه یک)، تجاری (درجه دو) و اقتصادی (درجه سه) تقسیمبندی می‌شوند. هرکدام از این کلاس‌ها خدمات خاصی دارند که می‌توانید با توجه به امکانات ارائهشده انتخاب کنید.

پرواز یا کلاس درجه یک (class first)

پرواز درجه یک یا f نسبت به کلاس‌های دیگر گران‌ترین نوع پرواز محسوب می‌شود. پرواز درجه یک مجهز به صندلی‌های تک نفره، تلوزیون شخصی، لپتاپ، خدمات اینترنت ماهواره‌ای، منوی غذا و سرویسبهداشتی جداگانه است. البته اگر قصد تهیه بلیط ارازن را دارید، به‌دلیل گرانبودن این پروازها، خرید این بلیط اقتصادی و مقرونبهصرفه نیست.

پرواز درجه دو (business class)

پرواز درجه دوم یا c نسبت به پرواز درجه یک امکاناتی با درجه پایین‌تر و هزینه کمتر ارائه می‌کند. تعداد صندلی‌های این هواپیماها نسبت به پرواز درجه یک بیش‌تر و فاصله آن‌ها نزدیک به یکدیگر است. هریک از کابین‌ها مجهز به صندلی‌های راحت و اتوماتیک هستند که امکانات صوتی و تصویری جداگانه‌ای دارند. قیمت بلیط این پرواز از کلاس درجه یک کم‌تر و خرید آن بهصرفه‌تر است.

پرواز درجه سه (economy class)

آخرین کلاس پرواز درجه سه یا کلاس y است. این پرواز بیش‌ترین تعداد صندلی و ارزان‌ترین بلیط هواپیما را دارد. در این هواپیما امکاناتی نظیر مانیتور مشترک برای همه مسافران، روزنامه، مجله و کارت راهنمای پرواز تعبیه شده؛ در بعضی موارد صندلی‌های کلاس اکونومی مانیتور و هدفون دارد. البته امکانات و خدمات ارائهشده کلاس y به خط پروازی و مدل هواپیما وابسته است.

با توجه به توضیحات گفتهشده در بالا، ارزان‌ترین پروازها مربوط به کلاس اکانومی (y) هستند. پس با دانستن این موضوع در قسمت فیلتر اپلیکیشن علی بابا قیمت و کلاس موردنظرتان را بنویسید تا انتخاب ایده‌آل‌تان را جستجو و رزرو کنید.

 تھیه و تنظیم: اسماعیل تقدسی

 

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: