برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۸۵۳۷
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۲
سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد تعامل با ایران همواره بهتر از فاصله گرفتن از این کشور است.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از اسپوتنیک، «ابراهیم کالین» سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه روز چهارشنبه در سمینار مجازی بنیاد مارشال با اشاره به اینکه بازگشت آمریکا به برجام به کاهش تنش‌ها در منطقه کمک می‌کند، تأکید کرد که این بازگشت به آسانی اتفاق نخواهد افتاد زیرا مخالفت‌های جدی در مسیر آن وجود دارد.

ابراهیم کالین در خصوص ضرورت بازگشت آمریکا به برجام گفت: «تعامل با ایران همواره بهتر از فاصله گرفتن از این کشور است. ما از برجام حمایت کرده‌ایم و من فکر می‌کنم که بازگشت دولت بایدن به این توافق به نفع آن خواهد بود.»

وی ادامه داد: «اما آیا این اتفاق رخ خواهد داد؟ آیا شدنی است؟ به نظر من این یک سؤال بزرگ است. فکر می‌کنم که یک اتحاد ضد ایرانی شامل اسرائیل، امارات متحده عربی و عربستان سعودی در منطقه تشکیل شده است و به نظر نمی‌رسد که آنها عقب‌نشینی کرده و اجازه دهند که دولت بایدن به‌ راحتی در مسیر بازگشت به برجام گام بردارد.»

سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه اضافه کرد: «احتمالاً کنگره و سایر محافل قدرت در ایالات متحده نیز در برابر بازگشت احتمالی به برجام مقاومت زیادی از خود نشان خواهند داد. بنابراین من فکر نمی‌کنم که انجام این کار برای دولت بایدن چندان آسان باشد، اما امیدوارم که او در این مسیر موفق شود زیرا بازگشت آمریکا به برجام به تنش‌زدایی در منطقه کمک می‌کند.»
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: