برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۸۵۳۵
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۷
نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۰ با تأکید بر نقصان در نظام انتخاباتی کشورش تصریح کرد: شاهد فاسدترین انتخابات در تاریخ آمریکا بودیم.

خبرگزاری مهر: «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۰ در واکنش به اخبار رسانه‌های این کشور مبنی بر پیروزی جو بایدن نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر در پیامی توئیتری بار دیگر بر نقصان در نظام انتخاباتی کشورش صحّه گذاشت.

نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۰ در این خصوص نوشت: هیچ نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری که در ایالات آیووا، فلوریدا و اوهایو پیروز شده حتی به باخت نزدیک هم نبوده است. من با فاصله زیادی در هر ۳ ایالت پیروز شدم.

«دونالد ترامپ» در پیام دیگری نوشت: این انتخابات فاسدترین انتخابات در تاریخ (آمریکا) بود. ما برنده شدیم.

ترامپ: شاهد فاسدترین انتخابات در تاریخ آمریکا بودیم

دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا پیشتر نیز در اولین مصاحبه خود پس از انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ به شبکه تلویزیونی فاکس نیوز در خصوص تقلب در انتخابات اخیر در کشورش اعلام کرد: به ما اجازه داده نمی‌شود تا دلیل خود را ارائه دهیم؛ بنابراین در صددم تا پرونده بزرگی را تنظیم کرده تا درباره این و بسیاری از دیگر موضوعات به همراه انبوهی از دلایل حرف بزنم. صد‌ها و صد‌ها شاهد در این باره داریم. این چه سیستم دادگاهی است؛ یعنی من به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده جایگاهی ندارم؟ شکایتی که مطرح خواهم کرد، شامل همه اقداماتی است که قوانین انتخابات را نقض کرده اند. بزرگترین تقلب در تاریخ آمریکا روی داده است؛ اما رسانه‌ها از آن چشم پوشی می‌کنند.

وی در ادامه اضافه کرد: اتفاق وحشتناکی روی داده است. انتخابات پسُتی یعنی فاجعه. آن‌ها میلیون‌ها برگه رأی ارسال کردند. مطمئنم شما افرادی را می‌شناسید که ۲، ۳، یا ۴ برگه رأی دریافت کردند؛ من خود می‌شناسم؛ می‌دانم شخصی ۴ برگه رأی گرفت که در واقع باید یک برگه می‌گرفت. حتی مُردگان زیادی هم در این انتخابات رای دادند. آن‌ها تلاش کردند که در نتایج انتخابات کارولینای شمالی نیز تقلب کنند؛ اما موفق نشدند. این یک کلاهبرداری تمام عیار است. نمی‌دانم شاید وزارت دادگستری و اف‌بی‌آی نیز در این کار دخیل باشند. نمی‌دانم مردم چطور با این مسئله کنار آمدند. این غیرقابل باور است. در این انتخابات تقلب شده و این یک تقلب تمام عیار است. رسانه‌ها و شرکت‌های فناوری بزرگ نمی‌خواهند که درباره هانتر (پسر جو بایدن) و تقلب در این انتخابات صحبت کنند. ما آزادی رسانه نداریم؛ بلکه سرکوب آزادیِ رای دادن از سوی رسانه‌ها در آمریکا داریم.

گفتنی است، هر دو نامزد اصلی در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ پیش از برگزاری و نیز پس از اتمام آن یکدیگر را به دست داشتن در توطئه‌چینی علیه هم متهم کرده اند؛ واقعیتی که نقصان بزرگ در کشور مدعی لیبرال دموکراسی را به وضوح نشان می‌دهد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: