برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۸۵۰۳
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۱
وی در ادامه ادعاهای خود، درباره کشورهای راضی از نتیجه انتخابات گفت: «خوشحال‌ترین افراد، سران چین هستند. بعد از آنها سران ایران هستند».
هشت صبح: رئیس جمهور کنونی آمریکا در گردهمایی انتخاباتی به نفع دو نامزد جمهوریخواه در انتخابات سنا با طرح مجدد ادعای خود مبنی بر تقلب گسترده انتخاباتی از رأی دهندگان خواست که به این نامزدها رأی دهند.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، ترامپ که برای نخستین بار پس از برگزاری انتخابات سوم نوامبر در یک گردهمایی انتخاباتی شرکت می‌کرد، بار دیگر با طرح این ادعا که در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شده است، تأکید کرد: «شما می‌دانید که ما در ایالت جورجیا پیروز شدیم!»

این در حالی است که شمارش آرا نشان می‌دهد ترامپ با اختلافی کمتر از ۱۲ هزار رأی، این ایالت را به رقیب انتخاباتی خود، «جو بایدن» واگذار کرد؛ فردی که به گفته رسانه‌های جریان اصلی در آمریکا مجموعاً ۳۰۶ رأی الکترال به دست آورده است.

با این وجود رئیس جمهور آمریکا همچنان بر ادعاهای خود مبنی بر اینکه نتیجه نهایی انتخابات ۲۰۲۰ هنوز در هاله‌ای از ابهام است، پافشاری می‌کند.

ترامپ بدون ارائه هرگونه مدرک مستند مدعی شد: «آنها [دموکراتها] در انتخابات ریاست جمهوری تقلب کردند، اما ما همچنان پیروز خواهیم شد». وی در ادامه با تشویق حدود ده هزار نفر از حامیان خود که در این گردهمایی شرکت کرده بودند، فریاد زد: «این دزدی [انتخاباتی] را متوقف کنید!»

رئیس جمهور کنونی آمریکا پیش از شرکت در این گردهمایی انتخاباتی در ایالت جورجیا، آشکارا تلاش کرد تا شکست خود در این ایالت را لغو کند. از این روی روز شنبه در تماسی تلفنی با «برایان کمپ» فرماندار این ایالت که به بهانه ابراز تسلیت بابت مرگ یکی از نزدیکان فرماندار برقرار شد، از کمپ خواست تا برای انتصاب اعضای جدید مجمع برگزینندگان که بتوانند اراده و خواست رأی دهندگان این ایالت را لغو کنند، یک نشست قانونگذاری برگزار کند.

در واقع، ترامپ قصد داشت از طریق برگزاری این نشست، پیروزی رقیب خود در این ایالت را باطل کند.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین درباره شکست خوردن در انتخابات ریاست‌جمهوری ادعا کرد: «اگر شکست خورده بودم، به آن اقرار می‌کردم. اما وقتی که آنها (دموکرات‌ها) تقلب می‌کنند، نمی‌توانید (شکست) را بپذیرید». او همچنین گفت که «من همچنان برای ایالت جورجیا مبارزه می‌کنم در حالی که شما فساد و مشکلات زیادی را که در این انتخابات داشتیم، مشاهده می‌کنید».

ترامپ برای تشویق حامیان جمهوریخواه برای شرکت در دور نهایی انتخابات مجلس سنا در این ایالت گفت که اگر دموکرات‌ها در سنا پیروز شوند، این به معنای در دست گرفتن کشور آمریکا است. ترامپ افزود: «انتخابات جورجیا تعیین می‌کند که چه کسی در کدام کمیته سنا قرار گیرد، هر دلار مالیات دهندگان را کنترل کند و بسیار ساده است که آیا تصمیم بگیرید فرزندانتان در یک کشور سوسیالیسم بزرگ شوند یا در یک کشور آزاد».

وی در ادامه اتهام زنی علیه حزب دموکرات آمریکا گفت که «سوسیالیسم برای این افراد (دموکرات‌ها) تنها یک شروع است، آنها بیشتر از سوسیالیسم حرکت خواهند کرد، آنها می‌خواهند شکلی از دولت کمونیستی را تشکیل دهند و من هیچ شکی در این بارهندارم».

وی در ادامه ادعاهای خود، درباره کشورهای راضی از نتیجه انتخابات گفت: «خوشحال‌ترین افراد، سران چین هستند. بعد از آنها سران ایران هستند».

بر این اساس، رئیس‌جمهور آمریکا با انتقاد از تصمیم «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات برای بازگشت به توافق هسته‌ای ایران نیز مدعی شد: «بایدن شروع به پول دادن به ایران خواهد کرد. اما اگر من پیروز شوم، یک ساعته سران ایران را در دفترم جمع می‌کنم تا توافق امضا کنیم».
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: