برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۸۴۶۹
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به صحبت‌ها و انتقادهای باراک اوباما رئیس‌‌جمهور قبلی این کشور پاسخ داد ومدعی شد که اوباما در سال ۲۰۱۶ بیشتر از هیلاری کلینتون نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آن سال در انتخابات فعالیت کرده بود اما شکست خورد.
هشت صبح: رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه آمریکا در واکنش به انتقادهای سلف دموکراتش اعلام کرد که او همانند انتخابات ریاست جمهوری سال 2016، در انتخابات امسال باراک اوباما و «جو (بایدن) خوابالو» را شکست می‌دهد.

به گزارشفارس، با شدت گرفتن اظهارنظرها و تحرکات برای حضور پر رنگ‌تر در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) آمریکا، حملات لفظی رئیس‌جمهور کنونی و سابق به یکدیگر تشدید شده و دونالد ترامپ در پیام‌های توییتری به حامیانش وعده داد که او در انتخابات اوباما و جو بایدن را شکست خواهد داد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به صحبت‌ها و انتقادهای باراک اوباما رئیس‌‌جمهور قبلی این کشور پاسخ داد ومدعی شد که اوباما در سال ۲۰۱۶ بیشتر از هیلاری کلینتون نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آن سال در انتخابات فعالیت کرده بود اما شکست خورد.

اوباما  روز پنجشنبه در ادامه اظهارنظرها در حمایت از جو بایدن معاون سابقش و نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری، در انتقاد از مواضع دولت ترامپ و در مراسم یادبود «جان لوئیز» از رهبران جنبش سیاه‌پوستان آمریکا گفت: «امروز در برابر چشم‌هایمان می‌بینیم که افسران پلیس زانویشان را روی گردن آمریکایی‌های سیاه‌پوست فشار می‌دهند. شاهدیم که دولت فدرال ما مأمورانی را اعزام می‌کند تا از گاز اشک‌آور و باتوم علیه شرکت‌کنندگان در تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز استفاده کنند».

رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به این سخنان سلف دموکراتش در توییتر نوشت: «ما چهار سال قبل اوباما را شکست دادیم. او بیشتر از هیلاری حقه‌باز تلاش کرده بود و ما بار دیگر این کار را خواهیم کرد».

ترامپ در توییت دوم خود شعار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ خود (آمریکا را دوباره با عظمت کنید ) را تکرار کرد و به حامیانش وعده داد در انتخابات امسال بار دیگر پیروز خواهد شد.

رئیس‌جمهور امریکا نوشت: «اوباما سخت‌تر از آنچه خود هیلاری کلینتون و کارزار انتخاباتی ورشکسته کلینتون برای او تلاش کرده بود، تلاش کرد. حالا او دارد با جو (بایدن) خوابآلو کار می‌کند. (جنبش) آمریکا را دوباره با عظمت کنید، هرگز اینقدر پر انرژی نبوده است».

وعده ترامپ برای پیروزی بر اوباما در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری آمریکا در شرایطی مطرح شده که طبق نظرسنجی‌ها او وضعیت خوبی ندارد و حتی در برخی ایالت‌های جمهوری‌خواه قافیه را به بایدن باخته است.

با این حال، چهار سال قبل نیز ترامپ در حالی پیروز انتخابات شد که در اکثر نظرسنجی‌ها از کلینتون عقب بود.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: