برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۸۴۵۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۸
بر اساس گزارش این رسانه صهیونیست؛ ارتش رژیم صهیونیست بر این باور است که حزب الله قبل از تعطیلی عیدقربان دست به این عملیات خواهد زد.
صهیونیستها از واکنش احتمالی حزب الله لبنان به شهادت علی کامل محسن در سوریه، همچنان در وحشت به سر می برند.

به گزارش  مهر به نقل از رأی الیوم، صهیونیست‌ها از واکنش احتمالی حزب الله لبنان به شهادت علی کامل محسن در سوریه، همچنان در وحشت به سر می‌برند.

رسانه صهیونیستی یسرائیل هیوم  چهارشنبه گزارش داد که ارتش این رژیم احتمال می‌دهد که حزب الله لبنان دست به عملیاتی در مرز لبنان با رژیم صهیونیستی بزند.

بر اساس گزارش این رسانه صهیونیست؛ ارتش رژیم صهیونیست بر این باور است که حزب الله قبل از تعطیلی عیدقربان دست به این عملیات خواهد زد.

یسرائیل هیوم اعلام کرد که مراکز امنیتی و نظامی بر این باور هستند که واکنش حزب الله قبل از عید است.

این در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی همچنان در آماده باش کامل در مرز با لبنان به سر می‌برد اما نظامیان خود را دید رزمندگان حزب الله پنهان کرده است تا هدف قرار نگیرند.

رژیم صهیونیستی روز دوشنبه، موجی از آتش به سمت خاک مرزی لبنان گشود و مدعی خنثی کردن عملیات حزب‌الله شد؛ اما حزب‌الله لبنان ساعتی بعد در بیانیه‌ای اعلام کرد، «تمام آنچه رسانه‌های دشمن در ارتباط با خنثی کردن عملیات نفوذ از خاک لبنان به داخل فلسطین ادعا کردند، دروغ است» و از جانب مقاومت گلوله‌ای شلیک نشده است. حزب الله لبنان واکنش را حتمی دانسته است.

قبلاً هم، آویو کوخاوی رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که حزب الله بزودی دست به عملیات خواهد زد.

وی در جریان جلسه‌ای با افسران ارشد رژیم صهیونیستی در سخنانی که اوج هراس در اردو صهیونیست‌ها را نشان می‌دهد، گفت: انتظار داریم که حزب الله بزودی واکنش نشان دهد و به حادثه روز دوشنبه اکتفا نکند. بر همین اساس آماده باش نظامیان ما در شمال افزایش یافته است.

رسانه صهیونیستی یدیعوت آحارونت گزارش داد: کوخاوی گفت که تل آویو هرکاری می‌کند که جنگ رخ ندهد.

این درحالی است که روز گذشته، رأی الیوم در مطلبی با اشاره به آشفتگی در اردوی صهیونیست‌ها و روایت دروغین آنها از تحولات روز گذشته در مرز فلسطین اشغالی با لبنان، آورده است: آشفتگی، سردرگمی، نگرانی، بیانیه‌های متناقض، رسانه‌هایی که در خدمت روایت اسرائیل به کار گرفته شدند، نشست خبری سه دقیقه‌ای نتانیاهو و بنی گانتز در مقر وزارت جنگ این رژیم در تل آویو و اجازه ندادن آنها به خبرنگاران برای اینکه سوالات خود را بپرسند؛ موضوعی است که روایت صهیونیست‌ها درباره آنچه در مرز با لبنان رخ داد را زیر سوال می بَرد. خطرناک‌تر از آن دستور نتانیاهو به همه وزرای صهیونیست برای عدم پرداختن به واقعه بود که اوج بحرانی که صهیونیست‌ها در قبال حزب الله، بدان گرفتار شده‌اند را نشان می‌دهد.

این رسانه می‌نویسد: برای اینکه به عمق نگرانی و ترس در رژیم صهیونیستی پی ببری، همین اشاره کافی است که هزاران اسرائیلی به ناگاه از ساحل البصه در شمال فلسطین اشغالی محو شدند و بسیاری از مراکز گردشگری در شمال فلسطین اشغالی به علت نابسامانی اوضاع امنیتی تعطیل شدند.

روایت صهیونیست‌ها شبیه پنیر هلندی سوراخ سوراخ بود

رأی الیوم نوشت: تل آویو به شبکه‌های تلویزیونی روی آورد و شمار زیادی کارشناس و تحلیلگر برای تقویت روایت اسرائیل که تاحد زیادی شبیه پنیر هلندی بود یعنی سوراخ سوراخ بود، به کمک گرفت و این در حالی بود که صهیونیست‌ها که به مواضع مقامات خود اعتمادی ندارند؛ بی صبرانه منتظر بیانیه حزب الله لبنان در باره تحولات مرزی ماندندصهیونیست‌ها که به مواضع مقامات خود اعتمادی ندارند؛ بی صبرانه منتظر بیانیه حزب الله درباره تحولات مرزی ماندند و هنگامی که حزب الله بیانیه‌ای صادر کرد و ادعاهای تل آویو را رد کرد؛ رسانه‌های صهیونیست، تغییر اولویت دادند و خبر درگیری در مکان سوم جای گرفت.

این رسانه می‌نویسد: باوجود سانسور نظامی، «یوسی یهوشواع» تحلیلگر نظامی روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونت در توییتی اعلام کرد: «آخه چه کسی در روز روشن گروه ۳ تا ۴ نفره برای انجام عملیات با ارتش اسرائیل که در آماده باش کامل است، اعزام می‌کند؟ این حادثه چگونه رخ داده است که ارتش اسرائیل نتوانسته افراد این گروه را از میان بردارد؟ از نشست خبری نتانیاهو و گانتز هم چیزی مشخص نشد، ما ویدئویی از عملیات نمی‌بینیم؟ اینجا چه خبر است!یوسی یهوشواع: ما ویدئویی از عملیات نمی‌بینیم؟ اینجا چه خبر است!».

رأی الیوم نوشت: «کوبی ماروم» ژنرال صهیونیست به کانال ۱۳ این رژیم در گفتگویی که -چون زنده و مستقیم بود، نتوانستند، سانسورش کنند- گفت: «این عاقلانه نیست که کشته شدن یک نیروی حزب الله (شهادت علی کامل محسن) در سوریه، به مدت یک هفته ارتشی کامل را گرفتار و فرسوده کند. این چه معادله‌ای است؟ حزب الله قواعد درگیری جدیدی ایجاد کرد و قواعد بازی را تغییر داد. این وضع قابل تحمل نیست».

این رسانه در ادامه آورده است: کارشناس امور نظامی روزنامه هاآرتص اعلام کرد که تغییری در آماده باش نظامیان رژیم صهیونیستی حاصل نشده است و شاید تحولات بزرگ‌تری در راه باشد.

خود صهیونیست‌ها هم روایت تل آویو را به سخره گرفتند

رأی الیوم در پایان می‌نویسد: برای اینکه عمق بحران در میان صهیونیست‌ها را درک کنی، کافی است که به شبکه‌های اجتماعی خود صهیونیست‌ها توجه کنی که یکی از آنها با لحن تمسخرآمیز گفت: «بعدها مشخص خواهد شد که حزب الله چهار سودانی را برای مقابله با ارتشی که خود را قوی‌ترین در خاورمیانه می‌خواند، اعزام کرده است!!».
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: