برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۸۴۵۵
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۶
پلوسی گفته وضعیت ایده‌آل برای دموکرات‌ها این خواهد بود که «جو بایدن»، نامزد این حزب در انتخابات ماه نوامبر با اختلاف زیاد ترامپ را شکست دهد تا او نتواند نتیجه را زیر سوال ببرد.
گزارشی که چهارشنبه منتشر شده درباره احتمال تشکیک رئیس‌جمهور آمریکا در نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور هشدار داده است.

به گزارش  فارس، در آمریکا نگرانی‌ها از احتمال امتناع «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای کناره‌گیری از قدرت در صورت باخت در انتخابات روز به روز شدت می‌گیرد و به تازگی گزارشی منتشر شده که از کنگره آمریکا می‌خواهد تصمیمی درباره ابهام‌های انتخاباتی احتمالی اتخاذ کند. 

سازمان «مپ‌لایت» امروز چهارشنبه در گزارشی به بررسی مجموعه عواملی پرداخته که ممکن است بر انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر میان ترامپ و رقیبش، «جو بایدن» اثر بگذارند. بیماری کووید-۱۹، تلاش‌های دونالد ترامپ برای اعتبارزدایی از رأی‌دهی با ایمیل، امتناع کاندیدها از پذیرش تیجه انتخابات و مسائل دیگر نظام انتخاباتی آمریکا از جمله عواملی هستند که در این گزارش از آنها ابراز نگرانی شده است.

«دانیل نیومن»، رئیس موسسه مپ‌لایت در گفت‌وگویی با واشنگتن‌پست بدون اشاره به نام ترامپ از رفتارهای او ابراز نگرانی کرد و گفت: «ما با رفع نکردن شکاف‌ها و ابهام‌های موجود در قوانین انتخاباتی‌مان که می‌توانند موجب شوند هر دو حزب اعلام پیروزی کرده و بحران پیش بیاورند داریم با آتش بازی می‌کنیم.»

وی اضافه کرد: «کنگره به جای آنکه منتظر فاجعه بماند، باید همین حالا دست به کار شده و برای محافظت از سلامت انتخاباتمان اقدام کند. کنگره باید به طور روشن مشخص کند که اختلافات بر سر نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری باید چگونه حل شوند.»

ماه پیش «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا احتمال خودداری ترامپ از خروج از قدرت را رد نکرد.

پلوسی گفته وضعیت ایده‌آل برای دموکرات‌ها این خواهد بود که «جو بایدن»، نامزد این حزب در انتخابات ماه نوامبر با اختلاف زیاد ترامپ را شکست دهد تا او نتواند نتیجه را زیر سوال ببرد.

پلوسی در پاسخ به سوال یک خبرنگار مبنی بر اینکه آیا فکر می‌کند ترامپ در صورت باخت در انتخابات از قبول نتیجه امتناع خواهد کرد گفت: «نه اینطور فکر نمی‌کنم. ولی من می‌گویم باید آماده بود. باید با اختلاف برنده شویم، چون [در غیر این صورت] او تلاش خواهد کرد صحت مسائل مختلف را زیر سوال ببرد.»

وی در ادامه گفت: «فکر می‌کنم او به نتایج انتخابات احترام خواهد گذاشت و حتی اگر این کار را انجام ندهد، معتمدین اطراف او درک خواهند کرد که او باید به نتیجه احترام بگذارد.»

با وجود این پلوسی در ادامه احتمال امتناع ترامپ از خروج از قدرت را هم رد نکرد. او گفت: «من معتقدم که او درک خواهد کرد که سمتی که در اختیار گرفته او را ملزم به کناره‌گیری می‌کند. با در نظر داشتن این، برای هر چیزی آماده باشید. امید بهترین‌ها را داشته باشید، اما آماده بدترین‌ها باشید.»

یک ماه قبل‌تر «جو بایدن» در گفت‌وگو با مجری برنامه «دیلی شو» درباره امکان خودداری ترامپ از خروج مسالمت‌آمیز از قدرت ابراز نگرانی کرده بود.

بایدن در این مصاحبه عنوان کرد که اگر ترامپ انتخابات ریاست‌جمهوری در ماه نوامبر (۱۴ آبان) را ببازد و درصورتی که از تحویل قدرت خود خودداری کند، ارتش وارد عمل خواهد شد و وی را از کاخ سفید به سرعت بیرون خواهد کرد. 

وی در صحبت‌های خود گفت: «من به شما قول می‌دهم، من کاملاً متقاعد شده‌ام که آنها (نظامیان) او را از کاخ سفید به طور کامل و به سرعت بیرون خواهند کرد.» 

نیوزمکس نوشت، بایدن مدعی شده این اظهارات را به استناد آنچه تعدادی از شخصیت‌های نظامی مخالف ترامپ مطرح کرده‌اند گفته است. 
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی