برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۸۴۱۵
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱
در تازه‌ترین تحلیل در این‌باره، استفان والت، استاد پرآوازه روابط بین‌الملل در فارین‌پالیسی نوشت: از زمان انتخاب ترامپ چندین بار روندهای نگران‌کننده‌ای که توسط او ایجاد شده را توضیح داده‌ام. نادیده گرفتن این هشدارها دقیقا مانند واکنش غیرمسؤولانه ترامپ به کرونا می‌تواند فاجعه‌آفرین باشد. وی افزود: ترامپ در گذشته قادر بود خشم مردم را مدیریت کند و برای کاستی‌ها مقصرتراشی کند.
هشت صبح: تحلیل درباره دنیای پس از کرونا در رسانه‌های آمریکایی همچنان ادامه دارد.

در تازه‌ترین تحلیل در این‌باره، استفان والت، استاد پرآوازه روابط بین‌الملل در فارین‌پالیسی نوشت: از زمان انتخاب ترامپ چندین بار روندهای نگران‌کننده‌ای که توسط او ایجاد شده را توضیح داده‌ام. نادیده گرفتن این  هشدارها دقیقا مانند واکنش غیرمسؤولانه ترامپ به کرونا می‌تواند فاجعه‌آفرین باشد.  وی افزود: ترامپ در گذشته قادر بود خشم مردم را مدیریت کند و برای کاستی‌ها مقصرتراشی کند.

 اما حتی آمارهای دروغین فاکس‌نیوز نمی‌تواند آمار تصاعدی مرگ‌ومیرها، زوال اقتصادی و خودخواهی همیشگی ترامپ در دوره اضطرار ملی را بپوشاند. واکنش شرم‌آور دولت به شیوع کرونا در ناو هواپیمابر تئودور روزولت شاهد دیگری بود که ترامپ هیچ ایده‌ای درباره چگونگی انتخاب مسؤولان در هر سطحی را ندارد.  استاد روابط بین‌الملل افزود: ترامپ هرکاری می‌کند تا بعد از نوامبر هم در سمت خود باقی بماند، حتی اگر نیاز باشد در روندهای دموکراتیک تعمدا خرابکاری کند. ما می‌دانیم که تعهد ترامپ به اصول اساسی دموکراسی بسیار ناچیز است. پیشینه شغلی وی نشان می‌دهد او قانون را به عنوان ناظر بر قدرت یا یک اصل مهم در دموکراسی نمی‌بیند، بلکه آن را به عنوان یک چماق که می‌توان علیه دشمنان به کار برد، می‌بیند.

استفان والت افزود: وی بارها ارادت خود به رهبران اقتدارگرا را ابراز کرده است. او همچنین افراد مستقل و متخصص را اخراج و جای آنها را با وفادارانش پر کرده است. بدون شک ترامپ به یاد می‌آورد چگونه با شعار «Lock Her Up» (بندازیدش زندان) هیلاری کلینتون، رقیب انتخاباتی‌اش را هدف قرار داد و حالا طبیعی است که بسیاری از مردم احساسات مشابهی نسبت به او داشته باشند. وی افزود: اقدام دیگر او برای حفظ قدرت، برگزاری انتخابات در ایالت ویسکانسین در بحبوحه شیوع کرونا بود. در نتیجه به دلیل مقررات منع آمدوشد در آمریکا، هزاران نفر برای حفاظت از سلامتی‌شان رای ندادند و از حق رای محروم شدند. این اتفاقات در میانه بزرگ‌ترین بحران ملی تاریخ آمریکا رخ می‌دهد؛ بحرانی که قربانیانش از جنگ کره و ویتنام بیشتر و خسارات اقتصادی آن از دوران رکود بزرگ سنگین‌تر خواهد شد. اگر در این مسیر جمهوری‌خواهان و طرفداران ترامپ، از او حمایت کنند، ایالات متحده وارد بحرانی می‌شود که مشخص نیست به کدام سمت خواهد رفت.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی