برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۸۳۴۶
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۱
مشکلاتی که جامعه متأثر از ویروس کرونا متحمل شده، حالا برای بسیاری از داوطلبان آزمون سراسری سال جاری این پرسش را به وجود آورده که بالاخره زمان دقیق کنکور ۹۹ چه زمانی است؟ آیا کنکور امسال به تعویق می افتد یا خیر؟

در همین رابطه  محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: تصمیم گیری در رابطه با کنکور در حیطه وظایف شورای سنجش و پذیرش دانشجو است و به تعویق افتادن زمان برگزاری کنکور هم باید در شورای سنجش و پذیرش دانشجو بررسی شود. اما منطقی است که تعویق زمان برگزاری امتحانات نهایی مدارس سبب تاخیر در برگزاری کنکور سراسری ۹۹ شود.

زاهدی افزود: در اولین فرصت آغاز دوباره سیستم کاری، موضوع در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بررسی خواهد شد و باز هم به داوطلبان این آزمون اطمینان خاطر می‌دهیم که بین برگزاری امتحانات نهایی و کنکور سال ۹۹ فرصت کافی وجود داشته باشد.

وی گفت: ابتدا باید وضعیت آغاز کار مدارس و دانشگاه‌ها مشخص شود سپس زمان برگزاری کنکور تعیین شود که به نظر می‌رسد در وضعیت فعلی امکان برگزاری کنکور سراسری ۹۹ در تاریخ مشخص شده نباشد و کنکور ۹۹ به تعویق بیافتد. البته اگر شرایط برگزاری کنکور فراهم نشد درباره کنکور قانونی وجود دارد که می‌توان  اختیار پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی را به دانشگاه‌ها داد. اما در این بین گمانه‌زنی‌ها برای آزمایش ایده گزینش دانشگاه‌ها صرفا براساس سوابق تحصیلی هم وجود دارد. میر حمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی پیشنهاد برگزار نشدن کنکور سراسری سال ۹۹ و پذیرش دانشگاه‌ها بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان را مطرح کرد.

در همین رابطه منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که عهده‌دار آموزش عالی در کشور است به رسانه ها گفت: کنکور سراسری در تابستان برگزار می‌شود و برای اظهارنظر درباره برگزار شدن یا نشدن کنکور در زمان مقرر هنوز زود است. در حال حاضر هم در بخش قابل توجهی از رشته‌های دانشگاهی پذیرش از طریق سوابق تحصیلی انجام می‌شود و حتما بهتر است که متقاضیان ورود به دانشگاه‌ها براساس سوابق تحصیلی افزایش یابند اما بدیهی است که برای رشته‌های پرطرفدار هنوز برگزاری کنکور لازم است.

در نهایت با توجه به اینکه هنوز زمان بازگشایی قطعی مدارس مشخص نیست در نتیجه زمان امتحانات مدارس و به طبع هم زمان برگزاری کنکور هم مشخص نشده و باید حداقل تا بازگشایی دوباره مدارس صبر کرد.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها