برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۸۳۳۶
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۵
در حمله فردی با چاقو که در جنوب شرقی فرانسه روی داد دو نفر کشته و ۵ تن دیگر به شدت زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از خبرگزاری فرانسه، کریستف کاستانر وزیر کشور فرانسه با تایید بر این که مردی روز شنبه با حمله با چاقو دو نفر را در منطقه Romans-sur-Isère در جنوب شرقی فرانسه کشت و ۵ نفر دیگر را به شدت زخمی کرد، این حادثه را یک خط سیر تروریستی عنوان کرد.

وی با وجود این، افزود دادسرای ملی مبارزه با تروریسم فرانسه در خصوص تروریستی بودن و یا نبودن اقدام نظر خود را بیان خواهد کرد چرا که تنها مرجعی است که می‌تواند در این زمینه نظر دهد. به گفته همین منبع خبری، عامل مظنون که خود را یک پناهنده سودانی معرفی کرده است با حضور در فروشگاه‌های مرکزی منطقه Romans-sur-Isère با چاقو به چندین نفر حمله کرد که به کشته شدن ۲ نفر و زخمی شدن ۵ تن دیگر منجر شد.

شهردار این منطقه کوچک ۳۵ هزار نفری در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت شخص مهاجم که به چاقو مسلح بود با وارد شدن به یک مغازه سیگار فروشی، به صاحبش حمله کرد. همسر صاحب مغازه که در واکنش به این اقدام عکس العمل نشان داده بود با چاقوی این فرد مسلح زخمی شد.

به گفته شهردار منطقه، فرد مهاجم بلافاصله وارد یک مغازه قصابی شده و به این ماجراجویی مرگبار ادامه داده است. همچنین به گفته صاحب یک مغازه‌ای که یکی از جان باختگان در آنجا کشته شده است، این عامل مظنون که چاقو در دست داشت با ورود به مغازه، با چاقو به یکی از مشتریان حمله و محل را به سرعت ترک کرد. تلاش‌ها برای درخواست امداد و نجات بیفایده بود و شخص مضروب جان خود را از دست داد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها