برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۸۳۰۷
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷
 ایرنا، واس افزود که تصمیم مقامات سعودی برای افزایش صادرات نفت به دلیل جایگزینی گاز طبیعی به جای نفت برای تولید برق در این کشور و همچنین کاهش تقاضای داخلی به دلیل کاهش حمل و نقل پس از شیوع کرونا، گرفته شده است.

عربستان در حالی برای افزایش صادرات نفتی خود تلاش می‌کند که قیمت نفت امروز (دوشنبه) پس از فروپاشی سایر بازار‌های مالی و بدتر شدن بحران شیوع ویروس کرونا در روز‌های آخر هفته سقوط کرد تا پایین‌ترین سطح خود را در ۱۷ سال گذشته ثبت کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، قیمت نفت غرب تکزاس در ایالات متحده ۵.۳ درصد کاهش یافت تا هر بشکه این نفت به ۲۰ دلار برسد در حالی که هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۶.۵ درصد کاهش به ۲۳ دلار رسید که پایین قیمت پس از سال ۲۰۰۳ بوده است.

فروپاشی بازار‌های نفتی از هفته‌های قبل وهمزمان با شیوع ویورس کرونا و اقدام دولت‌های سراسر جهان در ایجاد محدودیت‌های مسافرتی و فراخوان مردم به قرنطینه برای مهار ویروس کرونا شروع شده است.

تولیدکنندگان عمده نفت مانند عربستان سعودی و روسیه نیز پس از شکست آخرین نشست اوپک برای تمدید توافق کاهش تولید نفت، همچنان در حال جنگ بر سر قیمت نفت هستند و این موضوع منجر به افزایش ذخایر و به تبع آن افت قیمت‌ها شده است.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: