برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۸۲۰۹
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
این منبع آگاه در یکی از پایگاه‌های نظامی برجسته عراق که خواست نامش فاش نشود در گفت‌وگو با خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» تصریح کرد: نیروهای لشکر ۱۰۱ هوابرد آمریکا به زودی وارد این پایگاه خواهند شد تا جایگزین یک شرکت امنیتی شوند.
هشت صبح: منبع آگاه امنیتی عراق در گفت‌وگوبا خبرگزاری روسیه از اعزام لشکر 101 هوابرد آمریکا به کشورش خبر داد.

به گزارش فارس، یک منبع آگاه امنیتی عراق از اعزام نیروهای لشکر ۱۰۱ هوابرد آمریکا به عراق خبر داد.

لشکر ۱۰۱ هوابرد ملقب به «عقاب‌های غران» یک لشکر از نیروهای پیاده‌نظام نخبه و تخصصی در نیروی زمینی ایالات متحده آمریکا است که برای عملیات ضربت هوابرد آموزش دیده‌اند. 

این منبع آگاه در یکی از پایگاه‌های نظامی برجسته عراق که خواست نامش فاش نشود در گفت‌وگو با خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» تصریح کرد: نیروهای لشکر ۱۰۱ هوابرد آمریکا به زودی وارد این پایگاه خواهند شد تا جایگزین یک شرکت امنیتی شوند.

وی افزود: این در حالی است که نیروهای پیاده دریایی ایالات متحده موسوم به «مارینز» نیز در این پایگاه هوایی حضور دارند و قرار است نیروهایی از لشکر 101 هوابرد آمریکا که در یکی از پایگاه‌های نظامی ایالات متحده در کشورهای حاشیه خلیج [فارس] مستقرند، به این پایگاه عراقی ملحق شوند.

اسپوتنیک نوشت: منبع مذکور به منظور پیشگیری از هرگونه حمله راکتی به پایگاه عراقی مذکور، تاکید داشت که به هیچ وجه نام این پایگاه که قرار است چنین اتفاقی در آن روی دهد، فاش نشود.

لشکر ۱۰۱ هوابرد آمریکا معروف به عقاب‌های غران، تنها لشکر هوایی جهان است که دارای تحرک‌پذیری بالایی است و به راحتی می‌تواند اراضی کلیدی و مهم را تصرف کند و به پشتیبانی عملیاتی از نیروهای زمینی ادامه دهد.

آمریکا از این لشکر در جریان جنگ علیه عراق معروف به «طوفان صحرا» که به جنگ دوم خلیج فارس نیز مشهور است، استفاده کرده است.

بر اساس این گزارش، این لشکر تنها چند ساعت پس از حمله راکتی مشکوک به پایگاه «التاجی» بغداد، راهی عراق شده است.

پایگاه التاجی چهارشنبه گذشته هدف اصابت حداقل ده موشک (کاتیوشا) قرار گرفت. جنگنده‌های آمریکایی نیز بامداد روز جمعه (۲۳ اسفند) فرودگاه غیرنظامی در حال احداث در کربلا و چندین مقر الحشد الشعبی و پلیس و ارتش عراق را در این استان و استانهای بابل، صلاح الدین و الانبار را بمباران کردند.

به اعتقاد بسیاری از تحلیل‌گران، حمله به التاجی، بسیار مشکوک بوده و از آنجا که هیچ طرفی مسئولیت آن را برعهده نگرفته، بعید نیست که ساخته خود آمریکا برای توجیه حمله به مقرهای الحشد الشعبی باشد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: