برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۸۱۸۹
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
سخنگوی سازمان هواپیمایی از کاهش ۷۰ تا ۹۰ درصدی سفرهای هوایی مردم در روزهای گذشته درپی شیوع ویروس کرونا در کشور خبر داد و گفت: با توجه به این شرایط هم اکنون برخی از فرودگاه ها و شهرها هیچگونه پروازی ندارند که می‌توان به نوشهر، رامسر و ساری اشاره کرد.

به گزارش ایسنا، در پی شیوع ویروس کرونا در کشور و افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان توصیه های بسیاری برای در خانه ماندن مردم در راستای مقابله با این ویروس و گسترش نیافتن هرچه بیشتر آن مطرح شد و بسیاری از بخش ها از جمله حمل و نقل تحت تاثیر این توصیه ها قرار گرفت.

رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی درباره آخرین وضعیت سفرهای هوایی مردم در این ایام به ایسنا گفت: بر اساس آخرین آمارهای دریافت شده سفرهای هوایی مردم به بسیاری از استان‌های کشور از ۷۰ درصد تا بیش از ۹۰ درصد کاهش پیدا کرده است و برخی از استان‌ها و فرودگاه ها هیچ پروازی ندارند. این تغییر و تحولات نشان می‌دهد که مردم توصیه‌های مسئولان را برای انجام ندادن سفر جدی گرفته اند.

وی افزود: در حال حاضر سفرهای هوایی مردم به شهرهای شمالی مانند رشت تا بیش از ۹۰ درصد کاهش پیدا کرده است و این میزان افزایش در شهرهای دیگر که بیشتر درگیر کرونا ویروس هستند نیز وجود دارد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی ادامه داد: در همین راستا پروازهای هوایی به کیش ممنوع شده است و هیچ کدام از ایرلاینهای داخلی پروازی به این جزیره ندارند و فقط هواپیمایی کیش ایر موظف است که کیش وندان و شاغلان در کیش را جابه جا کند که البته باید پیش از تهیه بلیط متقاضیان فرم مربوط به کیش وندی یا شاغل بودن را پر کنند تا صلاحیت آنها از این نظر احراز شود. همچنین هیچ یک از آژانس های مسافرتی حق ندارند بلیط های کیش را در قالب تور یا سفر به فروش برسانند و تنها دفاتر کیش ایر این کار را انجام می‌دهند.

جعفرزاده اظهار کرد: در حال حاضر هیچ پروازی به شهرهای نوشهر رامسر و ساری وجود ندارد و پرواز ها به این شهرها قطع شده است و رشت نیز تنها دو پرواز در طول هفته آن هم به مقصد های عسلویه و اهواز دارد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی