برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۸۱۷۴
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
با تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، محلول و ژل‌های ضدعفونی در شرکت البرز دارو برای مقابله با ویروس کرونا، به‌طور شبانه‌روزی تولید و در اختیار مردم قرار می‌ گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مدیرعامل شرکت البرز دارو با اشاره به تلاش شبانه‌روزی کارکنان این واحد تولید دارو برای کمک به مردم در تأمین اقلام بهداشتی گفت: به دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، در روزهای ابتدایی انتشار ویروس کرونا در کشور، یکی از خطوط تولید شرکت را به تولید محلول و ژل‌های ضدعفونی‌کننده تغییر دادیم تا بتوانیم نیاز مردم و مراکز بهداشتی درمانی در این زمینه را برطرف کنیم.

مرتضوی ادامه داد: با راه‌اندازی خط تولید اقلام ضدعفونی‌کننده، روزانه موفق به تولید ۷۵ هزار بطری ۲۴۰ سی‌سی برای مصارف مردمی و ۱۳۰۰ گالن ۲۰ لیتری برای مصارف مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان‌ها شدیم.

مدیرعامل شرکت البرز دارو با بیان این‌که تنها مشکل تولید محلول‌های ضدعفونی‌کننده کمیابی الکل است، گفت: در صورت تأمین الکل مورد نیاز می‌توانیم ظرفیت تولید شرکت را به ۲ برابر افزایش دهیم تا از دغدغه‌ی کمبود مواد ضدعفونی‌کننده در کشور بکاهیم.

وی با ابراز امیدواری از شکست ویروس کرونا به همت ستاد مقابله با کرونا، نهادهای انقلابی و مردمی هم‌چون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و مجاهدت تلاشگران عرصه‌ی سلامت کشور، هم‌چنین همدلی و همراهی مردم افزود: ما نیز مانند همه بخش‌های کشور که برای کنترل ویروس جدید شبانه‌روز تلاش می‌کنند، به فعالیت خود ادامه می‌دهیم و با افتخار در کنار مردم عزیز از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

لازم به توضیح است با تأکیدات مقام معظم رهبری و رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، در همان روزهای ابتدایی انتشار ویروس کرونا، واحدهای زیرمجموعه این ستاد برای کمک به مردم و مراکز بهداشتی و درمانی کشور جهت پیشگیری و درمان این بیماری، بسیج شده و تمام توان خود را به این امر اختصاص داده‌اند.

در همین زمینه، از طریق این ستاد روزانه بیش از ۱۰۰ هزار ماسک N95 و ۳۷۰ هزار محلول ضدعفونی‌کننده، ۱۰۵ هزار ژل ضدعفونی‌کننده و ۳۰ دستگاه اکسیژن‌ساز تولید می‌شود، هم‌چنین ۱۰ کاروان سلامت برای مراقبت‌های بهداشتی و درمانی مردم به مناطق درگیر با ویروس اعزام و ۲۰ هزار خط تلفن برای مشاوره‌ی هم‌وطنان در خصوص این بیماری، راه‌اندازی شده است.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: