برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۸۱۴۵
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۵
سخنگوی وزارت خارجه چین با بیان اینکه سازمان بهداشت جهانی کرونای جدید را «کووید-19» نامگذاری کرده، از وزیر خارجه آمریکا به دلیل نسبت دادن این ویروس به شهر «ووهان» انتقاد کرد.

چین از پامپئو به دلیل آنکه «کووید-19» را «ویروس ووهان» خواند، انتقاد کرد
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی وزارت خارجه چین روز دوشنبه از «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا به دلیل جعل نام ویروس «کرونا» جدید (کووید-۱۹) و نسبت دادن آن به شهر «ووهان» چین انتقاد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در این مورد گفت: «سازمان بهداشت جهانی رسما این بیماری را کووید-۱۹ نامگذاری کرده است. نام بردن از آن تحت عنوان "کروناویروس ووهان" ضدعلمی و بر خلاف هشدار سازمان بهداشت جهانی است.»

وی افزود: «ما این بدنام‌سازی نکوهش‌بار را محکوم می‌کنیم.»

این موضع‌گیری پس از آن انجام می‌گیرد که پامپئو روز یکشنبه در مصاحبه‌ای در تشریح اقدامات آمریکا برای کنترل شیوع این ویروس در آمریکا، از آن با عنوان «کروناویروس ووهان» یاد کرد.

پکن در روزهای اخیر همزمان با غلبه تدریجی بر شیوع کرونا، تلاش کرده است تا رسانه‌ها و مقام‌های خارجی را از نسبت دادن این ویروس به چین، بازدارد. سخنگوی وزارت خارجه چین هفته گذشته گفت اینکه اولین مورد از ابتلا به کرونا در ووهان کشف شده، الزاما به این معنی نیست که مبدأ اصلی ویروس این شهر و چین بوده است. 

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: