برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۸۰۶۳
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
چین پرتاب ماهواره را در میان شیوع کرونا ویروس ادامه داد و یک موشک مارس را در نخستین روزهای آغازین سال نوی چینی به فضا فرستاد.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از اسپیس، چین پرتاب ماهواره را در میان شیوع کرونا ویروس ادامه داد و یک موشک مارس را در نخستین روزهای آغازین سال نوی چینی به فضا فرستاد.

موشک Long March ۲D از مرکز پرتاب ماهواره Xichang در استان سیچوان این کشور ساعت ۱۶:۰۷ بعدازظهر بلند شد. شرکت علمی و فناوری هوافضای چین نیز تقریبا ۴۰ دقیقه پس از ترک موشک از زمین، این پرتاب را تأیید کرد.

در داخل این موشک چهار ماهواره آزمایشی با نام‌های XJS-C ، XJS-D ، XJS-E و XJS-F بود که همگی وارد مدارهای برنامه ریزی شده خود شدند.

شرکت علمی و فناوری هوافضای چین گفت: این ماهواره‌ها که توسط شرکت‌های تابعه این سازمان ساخته شده‌اند، فناوری‌های جدیدی را برای مشاهدات زمین و برقراری ارتباط با یکدیگر آزمایش می‌کنند.

موشک Long March-۲D که برای حمل ماهواره‌های ارتباطی به فضا پرتاب شد قابلیت حمل ۱۰ ماهواره را دارد و این پرتاب دقیقاً چند روز پس از‌ آن انجام شد که سازمان فضایی چین بررسی‌هایی را به منظور حفاظت افراد دست‌اندرکار از ابتلا به ویروس کرونا انجام داد.

سازمان فضایی این کشور چهار مأموریت را در سال ۲۰۲۰ راه اندازی کرده و امسال بیش از ۴۰ ماهواره را به مدار زمین خواهد فرستاد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: