برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۸۰۲۶
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴
نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، افرادی که از برخی سبک‌های غذایی پیروی می‌کنند از ابتلا به عفونت ادارای که یک مشکل شایع محسوب می‌شود، در امان هستند.

افرادی که از «عفونت ادراری» در امان هستند
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، گیاه‌خواران از عفونت ادراری کمتری رنج می‌برند زیرا گوشت باکتری بیشتری دارد.به گفته کارشناسان، گوشت دارای باکتری E.Coli است که باعث سه چهارم عفونت‌ها می‌شود؛ محققان تأکید می‌کنند گیاهخواران ۱۶ درصد کمتر احتمال ابتلا به عفونت دستگاه ادراری (UTI یا Urinary tract infection) را نسبت به گوشتخواران دارند.

پژوهش‌ها همچنین نشان داده است، مواد شیمیایی طبیعی موجود در میوه و سبزیجات می‌توانند مانع از رشد باکتری‌ها شوند؛ فیبر موجود در میوه و سبزیجات نیز باعث اسیدی‌تر شدن روده می‌شود.

یک مطالعه جدید نیز بیانگر آن است زنان گیاهخوار کمتر از بدبختی سیستیت رنج می‌برند؛ سیستیت یا در اصطلاح عام  عفونت مثانه و در واقع التهاب در مثانه به علت جایگزینی و رشد عامل بیماری‌زا در آن و ایجاد عفونت است؛ شایع‌ترین عامل سیستیت باکتری گرم‌منفی است.

محققان طی یک دهه بیش از ۹ هزار و ۲۷۴ نفر را تحت بررسی قرار دادند و درنهایت مشخص شد، آنهایی که گیاه‌خوار هستند عفونت ادرار کمتری دارند.

هنگامی که تأثیرات احتمالی دیگری از جمله سن، جنس و عادت به سیگار کشیدن مورد توجه قرار گرفت، گیاهخواران ۱۶ درصد کمتر از گوشتخواران احتمال ابتلا به UTI را داشتند؛ این عوارض در آقایان بیشتر بود، اما به طور کلی زنان به احتمال زیاد در معرض سیستیت قرار دارند.

اعتقاد بر این است که گوشت، به ویژه گوشت خوک، باکتری‌های E.coli را در خود حمل می‌کند که باعث ایجاد سه چهارم عفونت مثانه مانند سیستیتیت می‌شود.

 چین لون لین، محقق ارشد این مطالعه از دانشگاه تسو چی تایوان، پیشنهاد کرد که زنانی که به طور مکرر از UTI رنج می‌برند، باید سعی کنند گیاهخوار شوند.

عفونت ادراری بسیار شایع است و بیش از نیمی از زنان و در حدود یک در هر هشت مرد را در طول زندگی مبتلا می‌کند.

طبق آمار انجمن ارولوژی آمریکا، هر ساله حدود ۸.۱ میلیون قرار ملاقات پزشک به همین منظور توسط بیماران در ایالات متحده انجام می‌شود؛ این عفونت همچنین دلیل  یک میلیون مراجعه به بخش اورژانس، و صد هزار بار بستری شدن در بیمارستان در طی هر سال است.

هزینه درمان این عفونت‌ها هم به لحاظ زمان از دست رفته در سر کار و هم هزینه‌های مراقبت‌های پزشکی چشمگیر است، در ایالات متحده هزینه‌های درمان مستقیم به میزان ۱.۶ میلیارد دلار در سال تخمین زده می‌شود.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها