برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۹۸۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۲
در حالی که تنش میان ایران و آمریکا در منطقه بالا گرفته است، رسانه های اروپایی به استناد واقعیات موجود از احتمال اندک درگیری نظامی میان ایران و آمریکا سخن می گویند.
گروه سیاست خارجی هشت صبح: در حالی که تنش میان ایران و آمریکا در منطقه بالا گرفته است، رسانه های اروپایی به استناد واقعیات موجود از احتمال اندک درگیری نظامی میان ایران و آمریکا سخن می گویند. 

به گزارش هشت صبح، در همین ارتباط هفته نامه اشپیگل آلمان که به نوعی بازتاب دهنده نظرات دولت این کشور در حوزه های مختلف هم هست در شماره اخیر خود نوشته: در جهان، بحران های بسیار زیادی صلح جهانی را تهدید می کنند: نبرد دو قدرت هسته ای هند و پاکستان بر سر کشمیر، شورش در هنگ کنگ علیه تصمیمات و اقدامات اخیر حکومت چین، پایان روابط دوستانه بین ژاپن و کره جنوبی در نتیجه عدم عذرخواهی ژاپن بابت اقدامات خود در کره به هنگام جنگ جهانی دوم، رقابت تسلیحاتی هسته ای بین آمریکا، روسیه و چین به علت پایان دوره پیمان منع موشک‌ های هسته ای میان ‌برد و حضور نیروهای ایرانی و آمریکایی در خلیج فارس.

اشپیگل: در خلیج فارس از جنگ خبری نیست ایرانیان حاضر به تسلیم نیستند

این هفته نامه آلمانی در ادامه نوشته: حضور ایران و آمریکا در خلیج فارس در نتیجه مناقشه بین این دو کشور بر سر توافق هسته ای و تحریم ها، باعث افزایش شدید تنش ها و نگرانی ها شده است: آیا تحریکات و لفاظی های متقابل به اندازه ای بالا خواهند گرفت که در نهایت یک درگیری علنی نظامی رخ دهد و منطقه خاورمیانه و سپس چهان را دچار آشوب و هرج و مرج کند؟

اشپیگل در ادامه افزوده: اگرچه وضعیت بسیار نگران کننده به نظر می رسد، اما هر دو طرف بارها تاکید کرده اند که قصد آغاز جنگ را ندارند. دونالد ترامپ خود را "معامله گر" خوانده و قصد دارد با اعمال فشار "حداکثری"، به توافق هسته ای بهتری دست یابد. اما ایرانیان با اقدامات اخیر خود در تنگه هرمز نشان می دهند که حاضر به تسلیم در برابر فشارهای آمریکا نیستند.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: