برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۹۷۱
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴
دبیر انجمن تولیدکنندگان کلسیم فسفات گفت: نمی‌توانیم کالای خود را بفروشیم، چون محصول خارجی را با ارز دولتی ارزانتر به کشور وارد می‌کنند.

به گزارش «نود اقتصادی» محسن سعیدیان، دبیر انجمن تولیدکنندگان کلسیم فسفات سراسر کشور از باز کردن دروازه‌های واردات در شرایط تحریمی امروز کشور به سوی کالاهای خارجی در گفتگو با «نود اقتصادی» گلایه کرد و گفت: نمی‌توانم کالای خود را بفروشم، محصول خارجی را ارزانتر به کشور وارد می‌کنند. کالای خود را تولید می‌کنم و در گوشه انبار می‌گذارم! کاملا دانسته در حال فلج کردن تولید ملی هستند، هم به رئیس مجلس و هم به وزرای صمت و کشاورزی و هم به ریاست جمهوری خبر داده‌ام! اصلا وارد کنید، من می‌گویم فقط برای واردات ارز دولتی ندهید،‌ چرا برای واردات این محصول دلار دولتی می‌دهید؟!

محسن سعیدیان: تولید داخلی متوقف است چون محصول نهایی با ارز دولتی وارد می‌شود/ چرا باید به خارجی‌ها برای تولید یارانه بدهیم؟

گفتنی است «دی کلسیم فسفات» و «منو کلسیم فسفات» جزء خوراک و داروی ضروری برای دام و طیور است و عدم استفاده از این محصول در صنایع مرغداری و دامپروری باعث بروز بیماری‌های مختلف در دام و طیور شده و انواع عوارض و سرطان‌ها را برای انسان به دنبال خواهد داشت. این محصول به صورت صددرصدی در ایران قابل تولید است،‌ اما متاسفانه به دلیل واردات فراوان،‌ موجب اعتراض تولیدکنندگان شده است.


روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: