برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۹۶۷
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷
کیم داروش از طریق تماس‌ها و ارسال پیام‌ها و گزارش‌های محرمانه، شخصیت رئیس جمهور آمریکا را زیر سئوال برده و به مقام‌های دولت انگلیس هشدار داده است که کاخ سفید به طور بی سابقه‌ای ناکارآمد شده و دوره ریاست جمهوری ترامپ احتمالا با بی آبرویی به پایان خواهد رسید.
گروه سياست خارجي هشت صبح: سفیر انگلیس در ایالات متحده در اقدامی بی سابقه به شدت از سیاست‌ها و رفتارهای رئیس جمهور آمریکا و دولت این کشور انتقاد کرده است.

پیام‌های محرمانه‌ که توسط روزنامه دیلی میل منتشر شده است، نشان می‌دهد که کیم داروش سفیر انگلیس در ایالات متحده با ارسال پیام‌های محرمانه‌ای، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و دولتش را بی منطق ارزیابی کرده و سیاست‌های وی در قبال ایران را پر از هرج و مرج و تناقض توصیف کرده است.

سفیر انگلیس در آمریکا با ارسال پیام‌های محرمانه‌ای به دفتر نخست وزیر این کشور، دونالد ترامپ را فردی بی منطق، متزلزل و بی کفایت دانسته است.

گزارش سفير انگليس در آمريكا لو رفت/ ترامپ درباره ايران دروغ مي‌گويد

بر اساس این گزارش، روزنامه دیلی میل نوشت: کیم داروش از طریق تماس‌ها و ارسال پیام‌ها و گزارش‌های محرمانه، شخصیت رئیس جمهور آمریکا را زیر سئوال برده و به مقام‌های دولت انگلیس هشدار داده است که کاخ سفید به طور بی سابقه‌ای ناکارآمد شده و دوره ریاست جمهوری ترامپ احتمالا با بی آبرویی به پایان خواهد رسید.

داروش در یکی از پیام‌های ارسال شده خود نوشته است: واقعا باور نداریم که این دولت بتواند عملکردی عادی تر داشته باشد، دولت فعلی آمریکا به شدت ناکارآمد و غیر قابل پیش بینی است و رفتارهای کمتر دیپلماتیک را از خود نشان می‌دهد.

به نوشته تسنيم، این روزنامه مشهور انگلیسی در ادامه می‌نویسد: کیم داروش با استناد به منابع خودش، از درگیری‌ها و منازعات تلخی در داخل کاخ سفید خبر داده است. داروش هشدار می‌دهد که ترامپ احتمالا به روسیه مدیون است. سیاست‌های اقتصادی ترامپ می‌تواند موجب تخریب نظام تجاری بین‌المللی شود.

داروش در ادامه هشدار می‌دهد که ریاست جمهوری ترامپ ممکن است همراه با رسوایی بیشتری باشد و به شدت به زمین بخورد و احتمالا فعلا در ابتدای منجلابی است که می‌تواند منجر به بی آبرویی و سقوط وی شود.

سفیر انگلیس همچنین با ارسال پیام‌های محرمانه به دفتر نخست وزیری این کشور از احتمال حمله ترامپ به ایران ابراز نگرانی کرده است.

در یکی از اسناد فاش شده آمده است: واقعا بر این باور نیستیم که این دولت بتواند به وضعیت عادی بازگردد و کمتر ناکارآمد، غیرقابل پیش بینی و از نظر دیپلماتیک بی منطق باشد.

سفیر انگلیس با تاکید بر اینکه ترامپ شخص شایسته‌ای برای ریاست جمهوری آمریکا نیست، به مقام‌های دولت انگلیس توصیه کرده است که اگر می‌خواهید تعامل موثری با دولت ترامپ داشته باشید، درخواست‌های خود را باید ساده و با صراحت اعلام کنید.

داروش با ارسال پیامی برای مشاور امنیت ملی انگلیس بر این مساله تاکید کرده است که گزارش‌های رسانه‌ای درباره وضعیت ملتهب و پر از هرج و مرج کاخ سفید که ترامپ معمولا آنها را اخبار جعلی توصیف می‌کند، کاملا واقعیت دارد.

سفیر انگلیس همچنین در پیامی ادعای ترامپ در لغو حمله موشکی به ایران به دلیل کشته شدن 150 نفر را نامعتبر و به دور از واقعیت ارزیابی کرده است.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: