برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۹۵۸
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
ایران امروز گام دوم خود را در راستای کاهش تعهدات برجامی اش بر می دارد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ؛ همزمان با پایان مهلت ۶۰ روزه ایران به کشور های اروپایی، تصمیمات جدید کشورمان درخصوص کاهش تعهدات برجامی امروز در نشست خبری سخنگوی دولت با همراهی عراقچی معاون سیاسی وزارت خارجه و کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی اعلام می شود. 

بر این اساس قرار است رعایت محدودیت های مربوط به سطح غنی سازی اورانیوم متوقف شود و در کنار اقدامات مربوط به مدرن سازی رآکتور آب سنگین اراک، بازگشت به راکتور پیشین این مرکز هم در دستورکار قرار گیرد.

در همین حال دکتر ولایتی مشاور رهبر انقلاب در امور بین الملل در این زمینه گفت: گام دوم کاهش تعهدات برجامی از شانزدهم تیرماه ۱۳۹۸ آغاز می شود و میزان غنی سازی اورانیوم از حد ۳/۶۷ (سه-ممیز-شصت وهفت صدم) درصد جلوتر خواهد رفت و تا هر جایی که مورد نیاز فعالیت های صلح آمیز ما باشد، خواهد رسید.

وی افزود: به منظور استفاده از اورانیوم در رآکتور بوشهر باید به غلظت حدود ۵ درصد برسد و این کاملا یک هدف صلح آمیز است و که ما از رآکتور ساخته شده مشترک ایران و روسیه برق استحصال کنیم. همچنین برای دیگر نیازمندی های عادی، صنعتی و انرژی کشور که کاملا برای ما حیاتی است تا حدی که مصلحت بدانیم برای کار های صلح آمیزاین روند ادامه خواهد یافت.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: