برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۹۵۷
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶
 ایسنا: دو نماینده زن مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس قوه قضائیه ،نظارت ویژه بر شرایط زنان زندانی به ویژه در قرچک و اوین را خواستار شدند.

در اطلاعیه مشترک طیبه سیاوشی و فاطمه سعیدی آمده است: «موضوعات و درخواست‌هایی که ما در این دیدار مطرح کردیم، بر پایه محورهای زیر بود: «اجرای دقیق قانون موجود بویژه در مواردی مانند: برخورد قاطع و غیر سیاسی با فساد درون و بیرون از قوه قضائیه، ارائه سریع‌تر لایحه تأمین امنیت زنان، احیای اختیار بازپرس‌ها و جلوگیری از اعمال نفوذ ضابطین بر روند قضایی دادگاه، دسترسی متهمان به وکیل، تفکیک مجرمان، احیای دادگاه‌های سیاسی، کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها، نظارت جدی بر حفظ حقوق متهمان و محکومان اعم از دسترسی به تلفن.

ملاقات و نظارت ویژه بر شرایط زنان زندانی بویژه در قرچک و اوین.» ایشان نیز در سخنان خود اعلام کرد لایحه تأمین امنیت زنان طی هفته‌های آتی ارائه می‌شود، برخورد با فساد آغاز شده و تعلیق قضاتی که دچار آلودگی فساد شده‌اند بدون مماشات در دستور کار است. همچنین ایشان اعلام کرد در اصلاح فرآیند‌ها و روند‌های غیرقضایی که احیاناً بر پرونده‌ها تأثیر می‌گذارد، اهتمام دارد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: