برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۹۵۳
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳
به نظر می رسد تنها هدف ترامپ، دامن زدن به دشمنی و ایجاد یک آشفتگی خطرناک است. همه آنچه ترامپ به دست آورده، هل دادن ایران به سمت توانمندی های هسته ای است. با وجود این رییس جمهوری، ما همیشه در خطر هستیم.
گروه سياست خارجي هشت صبح: هری سی. بلانی عضو ارشد اندیشکده مرکز سیاست بین الملل در آمریکا در نامه ای به واشنگتن پست درباره عواقب رفتار ترامپ با ایران نوشته: دونالد ترامپ در همه مراحل غیرمسوولانه رفتار کرده است؛ در آغاز از برجام خارج شد و بعد به تحریم های احمقانه و کنش‌های تحریک آمیز روی آورد و اخیرا هم تهدید خطرناک و احمقانه اش به "نابودی" ایران بدون بکارگیری نیروی زمینی.

به گزارش هشت صبح، اين تحليلگر اندیشکده مرکز سیاست بین الملل در ادامه نوشته: این تهدید اخیر به معنی بمباران های انبوه است که احتمالا جان میلیون ها شهروند بیگناه را می گیرد و تنها نشاندهنده آن است که ترامپ واقعا خطرناک ترین بشر بر روی کره زمین است.

به نوشته هری سی. بلانی، ترامپ به جای تفکر منطقی و راهبردی، متحدان اروپایی را هم برای بستن دست ایران تهدید می کند. وی فاقد یک دیپلماسی خرد مدار است که بتواند ایران و دیگران را ترغیب کند که یک راه حل امن تر پیدا کنند همان کاری که اوباما و جان کری وزیر خارجه اش انجام دادند و تلاش های هسته ای ایران را متوقف کردند. روسای جمهوری آمریکا در دوران جنگ سرد هم همین روش مفید را در پیش گرفتند.

وي در پايان نوشته: به نظر می رسد تنها هدف ترامپ، دامن زدن به دشمنی و ایجاد یک آشفتگی خطرناک است. همه آنچه ترامپ به دست آورده، هل دادن ایران به سمت توانمندی های هسته ای است. با وجود این رییس جمهوری، ما همیشه در خطر هستیم.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: